Diskuze o chovu

Používáte rodokmenné lístky, abyste neztratili přehled?

Více
4 roků 7 měsíců zpět #1925 od frybatomas
Dobrý den,

jaké záznamy chovu používáte? Viděl jsem knihu Evidence chovu na internetu, ale bohužel jsem si ji ještě neopatřil. Místo toho používám rodokmenný lístek z knihy pana Zdeňka Vegera: Andulky, který jsem asi nepatrně upravil, ale i tak asi nebude pro amadiny Gouldové příliš vhodný. Děkuji za názory. Je pravdou, že jsem "malochovatel" s minimem odchovů, ale jak se říká "Pořádek dělá přátele.".

TF

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
4 roků 7 měsíců zpět #1928 od vladimir.jaros
Zdravím Vás,
asi jsou lidi u vody, že Vám nikdo, praktikující evidenci, neodpověděl. 
Já osobně pro guldy nedělám již žádnou evidenci. Vystačím si s barevnými plastovými kroužky. Dvacet barev.
Myslím si, že je lhostejno kam a co budete zapisovat, důležité je co od toho vy čekáte a zda to plní účel. Zda chcete probírat databázi ptáků a vyhodnocovat parametry chovu, výstavní výsledky atd, nebo jenom registrovat.
Občas je lepší papír a někdy kompjúter. Oboje lze kombinovat. Udělat ručně rýchlé poznámky, které za dlouhých večerů někdo přepíše. Existují programy pro evidenci. Vyzkoušel jsem jich mnoho (snad všechny) a každý měl nějakou mouchu a zároveň nějaké klady. Jejich cena se pohybovala vždy kolem tisícovky.
Evidenční lístek - rodokmen si můžete udělat v Excelu dle potřeb případně podle vzoru. Vyrobil jsem si i pár tiskopisů - vzorů, kde jsem měl předpřipravené kolonky barev, číselnou řadu kroužku, jak u rodičů tak u daného potomka, kde jsem jenom zaškrtl co se hodí, vyšktl co ne a doplnil pár údajů.
Ta propagovaná kniha Evidence chovu asi nebude mít větší cenu, než vlastní promyšleně připravený tiskopis.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #1932 od frybatomas
Děkuji mockrát za odpověď. Mně, jako "chovateli" přírodních ptáků, ovšem různého zbarvení hlavičky, by šlo zejména o informaci o nepříbuznosti ptáků, tj. odkud pocházejí.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.424 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka