AG Klub cz. , z.s.

• u Krajského soudu Plzeň, Spisová značka L 6471

Číslo účtu

• 2001776344/2010 fio banka

AG Klub cz. , z.s. ( dále pouze Klub) byl založen koncem roku 2012, jako občanské sdru­žení. Od 1.1.2014 je, podle zákona, spolkem.

Klub sdružuje především chovatele, kteří mají hlubší zájem o chov amadiny Gouldové. A to jak směrem ke standardu, tak i směrem k barevným mutacím. Ale má ve svých řadách i začínající chovatele AG, včetně mladých chovatelů.

Klub má několik desítek členů z České a Slovenské republiky. Každoročně pořádá „Otevřené mistrovství AG Klubu“, vždy druhou sobotu v září v Nymburku. Dále se spolupo­dílí na pořádání Česko – německého derby drobných exotů ( společně s KPEP Praha). Členové Klubu se pak účastní i dalších výstav – EXOTIKA Lysá n. L., ORNITA Nitra a EXOTA Olomouc.

Klub vydal vlastní standard amadiny Gouldové, který byl akceptován českým i slovenským svazem chovatelů.

Členem Klubu se může stát každý chovatel nebo obdivovatel amadiny Gouldové, který souhlasí se stanovami Klubu. Výše ročního členského příspěvku je stanovena na 500,- Kč ( nebo ekvivalent v €).

Foto a video

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka

• široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců