Diskuze o chovu

Vliv velikosti vejce na mládě....

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1536 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
Jak velký vliv může mít velikost vejce na následné mládě?
Mě letos snaší většina samic" nadprůměrně" velké vejce. Chov jsem oproti loňsku dost obměnil a doufám, že to bude mít i kýžený efekt.
Myslím, že nějaký efekt ta velikost má... mlaďata vypadají slušně.
Ještě takovou malou "raritku"....mám tu samce, na kterého jsem před sezónou dost sázel a chtěl využít jeho "potencionál".... mám ho teď u třetí samice a s každou samici měl vždy snůšku
9 vajec!!!! no a vše oplozeno....takže mladé po něm jsou....tak doufám, že jsem vsadil na správného samce.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1538 od Makovický
Dobrý deň!
Veľkosť vajec má dobrý vplyv už aj pre to, že samička je silná ale pri odchove 9 mladých v hniezde tento počiatočný klad môže zaniknúť pri odchove.

V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1539 od chocholousmartin
Zdravím p.Makovický,
ne ne, samice sice snesla 9 vajec, ale nikdy nenechávám v hnízdě víc jak 4, zcela vyjímečně 5 mladých.... mám tu několik párů tzv."dělníky" pro tyto případy, které odchovají zbylá mláďata. Už za ty roky vím, že víc mladých v hnízdě je spíš na škodu....jak pro rodiče (zbytečně se vysílí ), tak i mladé nejsou dostatečně krmená.
A 9 vajec je u mě spíš rarita ( tak šikovný je jen tento samec ;) ) ....
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1555 od simanjozef
Dobrý večer.

Veľké vajce patrí do "zmesi" pozitívnych prvkov, ktoré keď spolu klapnú, tak sa môžeme dočkať pekného vtáčika. Samozrejme, v tých pozitívnych prvkoch sa nachádza napr. kvalitné a pravidelné kŕmenie mladých rodičmi, kvalitná potrava, dobré zvládnutie odstavu od rodičov, GENETICKÁ predispozícia!!! atď ..... Samo o sebe veľa nespraví. Teda môžete sa pohnúť o krok, ale nevieme ktorým smerom :)
Na druhú stranu, mám jednu samicu, ktorá nenesie ktovie aké veľké vajcia, ale je po kvalitných rodičoch a so samcom si geneticky sadli. Výsledkom je napr. víťazná kolekcia samíc na klubovke.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.368 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka