Diskuze o chovu

Začátky chovatelství

Více
8 roků 7 měsíců zpět #966 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
dnes jsme se tak zamyslel nad svými začátky jako chovatele. Jak vy jste se dostaly k chovu ptactva nebo guld? A vzpomenete si ještě na Váš první pár guld?Určitě jsme se nikdo neprobudil a neřekl si: dnes si pujdu koupit nějaký guldy :)
Já to měl vcelku jednoduché, děda byl chovatel a jako malého mě k tomu vedl také. Už někdy ve 4letech jsem se snažil chytit penanti co měl ve voliéře, ale nějak jsem zapoměl zavřít dveře a samec byl fuč :cheer: ( v té době stali dost peněz )
Ale první pár guld jsem si pořídil v 8 letech na burze v Uherském hradišti. Přírodní černohlavý pár. No ale léta letí a už to je 27let !!! A guldičky jsem nikdy nezrušil i když byly doby kdy se odchov nedařil a nedařil. Takže můj koniček už je kůň. :whistle:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #970 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Začátky chovatelství
Zdravím Vás,
už jsem to někde psal ale aby řeč nestála tak napíšu znovu.
S chovem exotického ptactva jsem začal asi 1973. První byly andulky, pak následovali chůvičky, rýžovníci, hrdlořezky a nakonec guldy. Měl jsem štěstí, že v našem okolí byli chovatelé, kteří se k nám, k dětem chovali velmi vstřícně. Mám dojem, že nám prodávali ptáky hodně pod cenou a občas i něco darovali, kdyby chtěli tržní ceny asi by zůstalo jenom u andulek a rýžovníků. Ty guldy jsem dokonce i odchoval, Myslím, že stáli stejně jako dnes. Mladším jenom připomenu, že tenkrát bylo k dostání jenom červené proso a to ještě občas. Jako dítě jsem neměl žádné další zdroje kde bych sehnal kvalitní krmivo. Plánovitě se vypěstovalo trochu a z toho ještě část přidělili svazu, ve kterém jsem nebyl a asi ani nebudu.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #971 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Začátky chovatelství
Jenom doplním krátkou historku o zebřičkách.
Táta mně vzal ke svému kamarádovi, který měl v garáži velkochov zebřiček. Měl jich ohromné množství, ale asi nestíhal úklid. Byl tam takový smrad, že si jej vybavím ještě dnes. Pozvracel jsem se a věděl, že zebřičky chovat nebudu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #974 od limpouchvojtech
Zdravím kolegové,tak i já přidám něco jak se říká do lidu. Já začínal asi v 10 letech s andulkama a korelama,potom následovali různé druhy okrasných bažantů.Po nějakých letech jsem přešel od bažantů k okrasným kachničkám a husičkám. Jak kráčel čas i věk našel jsem zalíbení drobotině takže zebřičky, pásovníci,rýžovníci,atd.Tyto ptáčky mám ve voliérách na zahradě.Mě se vždy líbili astrildi jenže kam je umístit přes zimu? Přemluvil jsem manželku a už byla jedna vytrínová klec v kuchyni.Následoval kontakt a telefonát Rostovi Petříků kde jsem si objednal žlutý rákosáky.Po příjezdu k Rostovi a pohledu na jeho chovatelské zařízení a chov Guld jsem guldám propadl i já.Po příjezdu domů jsem předělal jednu místnost na ptáčkárnu vybavil soustavou klecí, topením, atd. a hurá k Rostovi pro guldičky.Tak takhle jsem před 2 rokama vlastně díky Rostovi začal s guldičkama za což ti Rosto moc děkuji.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #975 od chocholousmartin
Zdravím,

začínal jsem déle než p. Jaroš, ale v té době se nám o různých směsích od deli nature, prestige aj. mohlo také jen zdát. Koupit, přefoukat, vyprat a stejně to nebylo ono. Pokud některý pár krmil sám tak spíš jen omylem či to bylo štěstí. Dnes to je spíš naopak. Když nekrmí tak omylem či je to smůla. Každý odchov byl uspěch a na šlechtění moc příležitosti nebylo.
Vidíš Vojto ty si začínal s jednou klecí v kuchyni a mě manželka říká, že nám už chybí jen klece v kuchyni :cheer: :cheer:
A děda dodává, že jednou pujde na záchod a tam bude taky klec :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #976 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Začátky chovatelství
Na jednom španělském videu jsem viděl jak se jedna dáma, ve středních letech, chlubí chovem kanárů. Jedna klec byla postavena i na míse, nekecám.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.446 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka