Diskuze o chovu

Vliv barvy kroužků

Více
8 roků 1 měsíc zpět #1300 od limpouchvojtech
Zdravim kolegové,musím se Vás zeptat na váš názor.Stalo se mi u dvou starších vyzkoušených párů, že v pohodě krmili mladý, sedmí den jsem mladým dal kroužek a problém byl na světě.Jeden pár už do budky nešel vůbec,mladý jsem dal jinýmu páru.Druhý pár po čtyřech hodinách na štěstí začal normálně krmit.V minulích sezonách se mi nic podobného nestalo a tak si myslím,že by problém mohl být v letošní barvě kroužků. Z pozdravem Vojta Limpouch

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 1 měsíc zpět #1301 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Vliv barvy kroužků
Zdravím,
chovatele divočiny to dělají tak, že kroužek se zalepí papírovou páskou a zabarví třeba fixem, aby nesvítil. Někdy stačí jenom kroužek umazat trusem. To se dělá v době kdy matka ještě čistí hnízdo od trusu, a aby nechytla za kroužek v domnění, že je to špína a vyhodila jej z hnízda i s mladým. Osobně kroužkuji později a ještě jsem se s tím nesetkal u guld
V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 1 měsíc zpět #1303 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Vliv barvy kroužků
Zdravím kolegové,
také jsem se ještě nesetkal u guld s tímto problémem, ale to neznamená, že to možné je. Některý páry nebo jedinci jsou citlivý třeba i na kontrolu budky ( přestanou sedět na vejcích, to se mi už stalo ). Ale myslím si, že jde spíš o jedince, kteří vybočují.
Když jsem choval kanáři, tak tam se mi tento problém stával. Samice jak čistili hnízdo tak to měli asi jako něco co tam nepatří.
Ale také to nemuselo mít důvod to, že měli kroužky. Jak jim "někdy rupne v hlavě" tak s tím toho moc nenaděláš. Všiml jsem si třeba i toho, když budku sundám, mladý kroužkuji a pak ji pověsím zpět, že rodiče pak jako opatrně nakukují do ty budky jako když si říkají, co se tam asi dělo?
Také kroužkuji mladý na 7. dni, některé jdou dobře, jiný zase huře. Podle toho jak jsou krmena. Ale osobně mám docela problém s velikostí kroužků, průměr 2,8mm mě osobně příjde na guldy malý. Ale chápu, že je to tak nastavené a snažím se to respektovat. Ne jednou se mi letos stalo, že při kroužkování jak vytahujete ten palec z podkroužku, tak se u něj utrhne drápek. A někdy stačí kroužkovat o den či dva déle a kroužek už nenatáhnete. Ale jde asi o zvyk.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1438 od Aherlow
Odpověděl Aherlow pro téma Vliv barvy kroužků
Dobrý den, abych zbytečně nezakládala nové téma, přidám svůj dotaz pod tento příspěvek - snad to nebude vadit... prosím, na stránkách pana Šestáka jsem našla na guldy kroužek vel. 3,2, to je tedy špatně? mám koupit kroužek 2,8? mockrát děkuji :blush:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět - 7 roků 6 měsíců zpět #1439 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma Vliv barvy kroužků
Dobrý deň!
Na Vami spomenutej stránke www.stepansestak.cz/exoticke-ptactvo.html je uvedené okrem iného "2,8 zebřičky, amada nádherná, panenky, stehlík, konopka". Amadina Gouldovej má synonyma : amadina nádherná, amada nádherná, amada Gouldové,

V.M.
Poslední změna: 7 roků 6 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1440 od Aherlow
Odpověděl Aherlow pro téma Vliv barvy kroužků
To ano, ale u 3,2 má vyloženě Guldy, tak mě to zmátlo.. Ale mockrát Vám děkuji za rychlou odpověď, moc mi to pomohlo..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.503 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka