Diskuze o chovu

mutácia modrá hlava

  • Anonym
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
9 roků 1 měsíc zpět #840 od Anonym
mutácia modrá hlava vytvořil uživatel Anonym
Dobrý večer.

Na obrázkoch je vidieť "pokročilú" modrohlavú mutáciu amadiny Gouldovej. Cieľom šľachtenia je situácia, keď jedinec bude mať modré aj líca a aj bradu.
Už som to síce s niektorými chovateľmi preberal osobne, ale skúsim aj takto na diskusii. Pre informáciu všetkým chovateľom.
Ako spárovať jedinca na fotkách, aby som posilnil - zvýraznil modré sfarbenie hlavy.











JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 1 měsíc zpět #841 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma mutácia modrá hlava
Dobrý večer.

Neviem, prečo ma dalo ako anonym, keď som prihlásený.

Vláďo....... :ohmy:

JSiman

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 1 měsíc zpět #842 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma mutácia modrá hlava
Ahoj Jozef,
podle mne pokud si již povedlo dostat modrou barvu na hlavu, tak to je ten první stupeň šlechtění. Pak by asi měla následovat selekce. K tomu je před tím potřeba mít z čeho vybírat. Takže nejdříve množit, množit a zase množit. Pak tvrdě selektovat.
Možná existují nějaké zkratky, ale občas jsou z nich prodlužky.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 1 měsíc zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #843 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma mutácia modrá hlava
Dobrý večer!
Kubánsky chovateľ Juan Farrat Acanda začal v roku 2010 šľachtiť modrohlavú mutáciu, ktorú v súčasnosti už vyšľachtil do tej miery, že má jednotlivé odtiene modrej hlavy v závislosti aj na mutácie sfarbenia ostatných častí tela vtáka. U veľa chovateľov (Španielsko, USA a pod.) sa už nachádza v dostatočnom množstve modrohlavá mutácia. U niektorých chovateľov po preperení sa stráca modrá farba hlavy a nahradí ju sivá farba ale aj zostane. Práve preto je už nie potrebné zdĺhavé šľachtenie. Podľa textu, ktorý Juan Farrat uvádza na facebooku pri svojich fotografiách ( www.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/photo.php?fbid=13830911...62589&type=3&theater ) je potrebné spárovať modrohlavého samca s kvalitnou modrohlavou samicou. Ja ale mám tiež domnienku, že je vhodné spárovať modrohlavého samca s lutino čiernohlavou samičkou (pri žltohlavej vzniká zmeska modrej farby so žltými pierkami a niekedy (pri oranžovohlavej) vznikne hnedohlavý jedinec. Len je otázne či v tomto druhom spárovaní (s lutino) je to nie na úkor veľkosti postavy. V súčasnosti uvádza Juan Farrat Acanda, že pracuje na vyšľachtení fialovohlavej mutácii spojením modrohlavej a červenohlavej.
Eduardo Corsini píše translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...id%3D379&prev=search

V.M.
Poslední změna: 7 roků 9 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 8 měsíců zpět - 7 roků 8 měsíců zpět #1356 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma mutácia modrá hlava
Dobrý večer!
Obnovujem starú diskusiu nakoľko sú novšie informácie a určite už aj niektorí chovatelia majú skúsenosti. Podľa translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...s-2013/&prev=searchl je pri výbere vhodného partnera na zvýraznenie modrej farby dôležité aby modrohlavý jedinec mal aj modrú bradu a nie sivú. Sivý odtieň modrej farby je zlý aj pod okom ako aj na ostatných častiach hlavy. Hlavne je dôležité aby bola modrá hlava tesne nad zobákom. To sú vlastne tie tri body zvýraznené šípkami na obrázku v bodoch 1, 2 a 3. Na nasledujúcich fotografiách je v bodoch 1 a 2 znázornenie dôležitosti zvýšenia pheomelanínu na hrudi a bruchu. Je to u žltej mutácii a to aj pri oranžovohlavých jedncoch. Pri obrázku z 18. 5. 2012 ako aj vedľajšom obrázku so šípkami 1 je zobrazenie vrchnej časti zobáka ktoré je charakteizujúce modrú hlavu. Pri ďalších dvoch obrázkoch sú vyobrazené fenotypové vlastnosti sfarbenia ostatných častí tela vrátane sfarbenia nôh. Zdôraznená je vysoká koncentrácia pheomelanínu na hrudi. Dôležité je aj udržať melanín a pheomelanín na zelenom chrbte až do olivového sfarbenia. Potom sú tam 2 fotky ( z 21. 11. 2013) žltých samcov s rôznou intenzitou modrej hlavy. Nasleduje video a 4 fotografie viacerých jedincov pre posúdenie modrohlavosti a sivohlavosti. Na fotografii (z 20.11. 2013) 3. dňových mladých je jedno lutino a druhé stratilo bledé sfarbenie lutina nakoľko bude modrohlavé. K tomu dochádza pri bieloprsých dvojfaktorových žltých samcoch a lutinách. Rozdiely sú aj vo farbe zobákových papíl a to aj pri albínoch.

Ja som to tak pochopil a v skratke popísal. Každý si môže článok sám preložiť a aj lepšie. Určite by bolo prínosné keby chovatelia ktorí už majú skúsenosti s modrohlavou mutáciou podelili sa s ňou. Občas sa vyskytne jedinec v chove, ktorý keď sa správne nepodchytí zanikne.

Pozdravuje Vladimír Makovický.
Poslední změna: 7 roků 8 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět - 7 roků 7 měsíců zpět #1418 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma mutácia modrá hlava
Dobrý večer pán Makovický.

Neskúsili by ste cez Facebook zistiť nejaké nové info ohľadne modrohlavej mutácie od p. Farrata? To, že modrá hlava na modrú hlavu je jasné, ale ako sa k dvom jedincom opačného pohlavia dostať? Určite niečo p. Farrat poradí. Je to mutácia? Ako modrú hlavu udržať, poprípade zvýrazniť? Na jednej jeho fotke som videl hniezdo s mladými modrohlavými a keď sa dobre pamätám, v hniezde bolo pri modrohlavých aj mladé lutino. Ja Facebook nemám a Vy ste zručný internetový nadšenec.

Vopred ďakujeme.

JS
Poslední změna: 7 roků 7 měsíců zpět uživatelem simanjozef.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.542 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka