Diskuze o chovu

Chov

  • Anonym
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 7 měsíců zpět #964 od Anonym
Chov vytvořil uživatel Anonym
Dobrý den jsem tu nová a chtěla bych poradit. Koupila jsem si páreček Amadina červenohlavá poradíte mi čím nejlépe krmit? Jak nejlépe vybavit klec rozměry 80cm na 50 cm.Budu moc ráda za každou radu předem děkuji.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #965 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Chov
Zdravím Vás,
no klec co je na fotce je celkem nevhodná. To je ale drtivá většina klecí nabízených v Pet shopech. Pro vnitřní chov drobných ptáků jsou nejlepší bednové klece s mřížkou, která má možnost mít krmítka zvenčí. Pak se ptáci cítí bezpečně a člověk nemusí sahat do klece, vše je pro obsluhu dostupné zvenčí, grit zrní a voda (napáječka a koupelnička). Když ji nebudete chtít časem vyměnit, tak alespoň tuhle dejte někam do klidného kouta.
Tento druh jsem nikdy neměl, ale myslím, že to bude s krmením velmi podobné jako u amadin Gouldové. Tady na webu najdete vše celkem podrobně rozepsané pod odkazem krmení a výživa. Pokud máte jenom jeden pár tak asi nemá smysl si kupovat a míchat směs zrní, ale rovnou koupit hotovou. Dobrá značka je Versele Laga nebo i Deli Nature. Občas jim můžete přilepšit klasem senegalského prosa nebo klíčeným zrním zamíchaným do trošku rašeliny. Jako zelené krmivo můžete použít žabinec, ten je nejlepší a nejlevnější, nebo list pampelišky, v zimě třeba trochu brokolice. Obecně to se zeleným nepřehánět. To platí i o tom klíčeném. Do vody občas nějaký multivitamín a taky můžete dát jablečný ocet 1ml/litr, asi tak 1 x týdně. Do koupeného gritu pro drobné ptáky si přimíchejte trošku dřevěného uhlí. Koupíte ho třeba v OBI pod názvem Vogel Kohle od Vitakraftu, stojí 20 Kč a je to malý pytlíček. Pokud budete plánovat odchov tak to je pak potřeba ptáky a zařízení klece trochu připravit, ale o tom asi jindy.
Vladimír Jaroš

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #967 od Aneri
Odpověděl Aneri pro téma Chov
Moc Vám děkuji jste laskav.z čeho máte bydla já jsem použila svestku. ANERI

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #968 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Chov
Bidla mám unifikované, lehce upravené rašplí aby to nebyl úplně pravidelný průměr (od 0,5 do 1,2 cm) V kleci jsou minimálně 4 a každý má jiný rozměr. Pokud použijete přírodní větve, tak je to ok, a různost je daná z podstaty. Asi je jedno zda je to švestka nebo buk. Já svoje myji v savu, vy je asi jednou za čas vyměňte.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět - 8 roků 7 měsíců zpět #991 od Aneri
Odpověděl Aneri pro téma Chov
Tak můj páreček se chce rozmnožovat. Vladimíre měla jsem dutinové hnízdo z kokosového vlákna ale ptačci si začali tvořit hnízdo na vršku.jaké tedy je ideální hnízdo? Co je ještě potřeba?? Aneri
Poslední změna: 8 roků 7 měsíců zpět uživatelem Aneri.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #999 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Chov
Zdravím Vás,
ty potvory staví hnízdo na pomyslné střeše jestli tomu rozumím správně. To je u ptáků celkem normální, že nemají na věc ten náš správný pohled. Máte dvě možnosti: první seberte jim to hnízdo a dejte jim někde v Obi koupenou hnízdní budku (cca 12x12x12cm), nebo si takovou vyrobte klidně z pevné krabice. Jedna strana by měla být z 1/3 otevřená (vletová). Do krabice vytvarujte z jemné suché trávy základ hnízda a pověste ji někam úplně pod strop aby neměli touhu stavět opět na střeše.
Druhá možnost je, že tam kde staví nové hnízdo, dejte nějakou podložku třeba z kartonu aby to byl základ z pevným dnem a nějakou stěnou která podrží to hnízdo i z bočních stran.
Co je ale důležitější samice musí mít dostatek vápníku. Ten ji můžete dát ve formě drcených skořápek (20 min vařených) a sépiové kosti (někam pověsit) a taky existuje vápník ve vodě rozpustný speciálně pro ptactvo (vimi.cz) nebo v lékárně koupit calcium chloratum. Prvničky to mají o trochu těžší se snůškou a při nedostatku vápníku to může dopadnout zle.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.469 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka