Diskuze o chovu

Roztrhaná mláďata

Více
8 roků 7 měsíců zpět #985 od chocholousmartin
Zdravím všechny,
u mě chovná sezóna již začala a dnes se mi vylíhla mláďata a našel jsem je roztrnané na kusy na dně šuplíku. Dodám, že se jedná o chovný pár, který loni odchoval 2x po 5 mladých bez jakýchkoliv problémů. Stalo se Vám to někomu?? Mě u guld poprvé.
Jednou jsem měl takový problém u páru APČ a ty to dělaly hnízdo co hnízdo. Samice vždy seděla jak pecka, co vejce to oplozené. Tam to bylo ale samici. Zkoušel jsem u ní během 2 sezón snad vše, ruzné druhy hnízd, jiný samec, míchanici jsem uplně vynechával, ale ani jsem s ní nepohnul. Jestli jak to jednou zkusí, tak to dělají pořád, něco jako když začnou žrát vejce. To by mě také zajímalo, zda se Vám někdy povedlo odnaučit samici, která žrala svá vejce?
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #986 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Roztrhaná mláďata
Zdravím,
roztrhané mladé jsem ještě neměl (nemáte tam myši?), zažil jsem ukousané konce křídel, nebo drápky. Občas se stane, že jeden z rodičů po vylíhnutí vyhodí mladé a přitom jej zraní. To, že se to stalo u osvědčených rodičů taky nemusí nic znamenat. Logika v tom prostě není, občas něco schází, většinou přebývá a občas jsou to prostě asociálové při chuti. Stává se to dokonce stejnému předtím úspěšnému páru, ve stejné kleci, ve stejném čase se stejným krmením. U běloprsek bych mohl povídat, tam už mám podezření na geomagnetické pole.
Vejce odebírejte ráno hned po snůšce a nahraďte je podkladkem. Pak po pátém vrátit. Nemusí to sto pro fungovat, ale šance je. Zkusil bych taky vejce podložit jinému páru a až někdy kolem desátého dne zkusit vrátit. Pro problémové ptáky je dobré mít předem řešení, nasadit více páru najednou.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #989 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Roztrhaná mláďata
Zdravím p.Jaroš,

tak myši si myslím, že na 99% tam nemám :cheer: mám chovatelské zařízení vcelku nové, ale pastičku tam mužu zkusit dát ;)
Ted vážně, to že občas poraní mladé když je třeba vyhodí se mi také stalo, ale tohle je jak když je rozštípou agresivně. Ale souhlasím, že to budou ojedinělí asociálové při chuťi. Já vždy ptáci přirovnávám k lidem, také nejsme všichni dokonalý, spolehlivý a nějaký asociál se najde. Uvidíme u tohoto konkretního páru u druhého hnízda, ale ta samice APČ byla nenapravitelná bestie.
Také si jako vy "hraju" s tím, že vejce postupně odebírám a pak vracím vše najednou aby se líhla mláďata najednou, osvědčilo se mi to. I když v mém chovu je to poměrně pracné, ale to k tomu prostě patří.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • ninikovaeva
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 7 měsíců zpět #993 od ninikovaeva
Odpověděl ninikovaeva pro téma Roztrhaná mláďata
Stalo se mi že u pětidenních mláďat samec nechtěl pustit samici do hnízda aby krmila,tak jsem milého gulďáka vzala a dala na samotku.Samička pak vyvedla 6 mláďat...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #997 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Roztrhaná mláďata
Dobrý večer vážená kolegyně a kolegové.
Vyhození mláďat nemusí být u AG vzácné. Jejich "rozcupování" celkem ano. S podobným jevem se lze častěji setkat např. u amad fidžijských, někdy forbesek a také u astrildů rubínových. U těchto druhů jde převážně o předrážděný hnízdní instinkt samců - více živého nebo nedozrálého krmiva. M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.429 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka