Diskuze o chovu

Co s tim?

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1043 od chocholousjiri
Co s tim? vytvořil uživatel chocholousjiri
Dobry den, zalozil jsem zahadne tema abych take prispel svoji troskou do diskuze.
Tak tedy oc mi jde. Chtel bych znat vas nazor na cesky trh a ceske chovatele guld. Zda se mi to nebo jsme narod mnozitelu a pidime se jen za rentabilitou chovu. Ja jsem celkem zahy zjistil ze na dovolenou za zisky z guld asi nikdy nepojedu ikdyz sve pritelkyni jsem to vzdy vytrvale tvrdil ale nadruhou stranu me to docela osvobodilo. No ale abych vas svim hloubanim neunudil k smrti tak k veci. Proc nejak neumime reflektovat ceny v zahranici a ceny u nas. Vsichni tam jezdime a davame treba 2000 za prirodni guldy a u nas stejne mlade prodavame za 500 aby to opravdu nedopadlo jak pravil p. Piskora ze dopadnem jako zebrickari. Nechtelo by zkusit zavest zpet inzerci prave treba pro ty kvalitni kusy za realne ceny a ja bych si klidne koupil prirodni guldu za 1-2 tis kdyz by stala za to. Myslim ze by to i ty ostatni lidi trklo a rekly by si ze proc chovat vlastovky za 250 do vykupu a nebo za 400 na burzu kdyz muzu chovat hezke guldy za 2 tis. Kazdy se prece posouva dal kdyz ho to bavi.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1045 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Co s tim?
Zdravím Vás,
ceny určuje trh, klidně můžete za své ptáky chtít pětinásobek a je jen na tom druhém zda to reflektuje. K tomu není třeba žádné doporučení.
Inzerce na webu kdysi byla. Za rok její existence tam bylo pět inzerátů a z toho 3 moje. Proto se zrušila.
K zebřičkám a obavě aby to tak nedopadlo. Tú historku o tom, jsem taky slyšel. Koncem srpna jsem byl v Týništi a viděl jsem pěkné výstavní hnědé zebry za celkem směšnou částku. Nikdo je nechtěl. Proč? Myslím, že hlavní bylo jak byly prezentovány. Výstavní pták z dobré rodiny (linie) se neprodává na burze, a taky ne v krabičkách, ale ve výstavních klecích. Dokonce si myslím, že to byli ptáci toho zmiňovaného chovatele, kdyby tam byla výstavní klec s vizitkou věděl bych to určitě, a taky by to věděli kupující.
Moje doporučení je zlepšujte chov, budujte jméno včetně prezentace a výsledek se dostaví, nebo taky ne.
Doporučil bych návštěvu Reggia, tam mají známí chovatelé kanárů svoje výstavní stánky, kde jsou ptáci ve výstavních klecích a ty jsou nasvícené (správnou zářivkou) a vše je dáno snahou prezentovat se. Samozřejmě tito chovatelé před tím léta úspěšně soutěžili, vedle nich je pak masa bezejmenných prodávajících na stole, kolikrát i se stejně dobrými ptáky a z cenou o 50% nižší, nikdo by jim více nedal, jsou bezejmenní.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1046 od sokalaroland
Odpověděl sokalaroland pro téma Co s tim?
Dobrý večer, dovolím si reagovat na toto vlákno.
Je skutečně pravda, že cenu určuje trh. Nabízíte-li průměr, standard, nemáte moc šancí s tou cenou hnout. Nabídka či poptávka je daná - tečka.
Proto je dle mého názoru mnohem vhodnější druhá cesta - nevěnovat se kvantitě a rentabilitě chovu, ale kvalitě.
Nicméně dodávám, že se stoupajícím renomé chovatele se mění i ta rentabilita...
Všichni víme, že chovatelství je nikdy nekončící běh na dlouhou trať.
Mnozí z nás umí odchovat řeknu schválně luxusní ptáky. Problém je ten, že je neumí PREZENTOVAT A TÍM I PRODAT. Toto jsou 2 spojené nádoby. Ne každý chovatel je
obchodník a né každý obchodník je ale chovatel.
Pak je tu jestě kategorie množitel. Nebudu rozvádět.
To jsou shrnutá fakta, která musíme brát v potaz, tak u nás trh funguje, tak to jee.
Za sebe říkám nspirujme se v zahraničí. Tam jsou dál v mnohém chovatelsky, tak i byznysově.
Mnoho členů či dlouholetých chovatelů má výstavní klece ale v podstatě v průběhu roku prodává své odchovy jen z klasických přenosek a své výstaví klece "větrá" jen na klubovce. Teda alespoň tady na Moravě.
Mám vnitřně pocit, že se lidé stydí zato, že jsou členy specializovaného klubu, že se stydí prodávat své výpěstky z výstavních klícek, snad ze strachu, že je pomluví nebo já nevím co. Mnohdy vídíte, že člověk je kolega, člen klubu ale u jeho klícek o této skutečnosti není ani zmínka. Přitom má v klíckách krásné ptáky.
Sám za sebe jsem toho názoru, že nám chybí trocha toho patriotismu, trocha té hrdosti.
Vždy, když příjdu na burzu, tak si ji celou projdu a podle přenosek a jejich obsahu si dělám obrázek o jejich majitelích. Mnohdy je tento pohled tristní, ale je to realita, kterou já nezměním.
Proto říkám buďmě jiní, buďme hrdí na to, co děláme, na co se specializujeme, co produkujeme. Protože jen a pouze kvalita je to, co nás posune dál, co nás zviditelní a co zvýší renomé jak našeho klubu tak i nás, jednotlivých chovatelů.
I z toho důvodu jsem rád, že jsme letos měli na klubovce dost nálepek, triček, výšivek, Jirkových dárkových AG propisek apod.
Spousta z nás si tyto nálepky koupila. Věřím, že si je nalepí na své výstavní klece. Jednak to bude reflekotvat jejich příslušnost ke klubu ale zároveň to na ně bude určitý bič, který je bude nutit k tomu, aby do těch klecí dali jen to, na co budou pyšní. Zejména kvalitu, která reprezentuje jak je jako chovatele tak i nás jako AG KLUB.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1048 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Co s tim?
Kolegové,
budovat jméno a klidně začít chtít lepší ceny můžete téměř hned - na Exotice v Lysé nad Labem koncem října. Vystavovatelé mají možnost dát do prodeje téměř cokoliv a chtít za to taky cokoliv. Dobré je, že na rozdíl od obyčejného prodeje, který je ve studené sklepní hale, je tento prodej ve vytápěné hale spolu s bodovanou a ukázkovou drobotí a velké plus je, že to trvá narozdíl od burzy několik dnů a návštěva je přes 20 tisíc lidí, a o prodej se stará parta zkušených chovatelů.
Přihlášky a podmínky Vám v brzké době napíšu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1050 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma Co s tim?
Zdravím,
Na toto téma nelze již moc více napsat, než zde bylo zmíněno a tak jen doplním svůj názor.

K Rolandově příspěvku, nelze než souhlasit o kultuře prodeje se mluví již dlouho a je to pravdivé. Já osobně prodávám v bodovačkách již od začátku, když se přiznám , že na burze jsem neprodával ptáka již minimálně 1,5 roku.

K ceně ptáků asi tolik. Co říkal pan Piskora že nelze stále prodávat za klasickou cenuje na zamyšlení . Já osobně už jsem mnohdy prodával ptáky za klasickou cenu a byl si vědom , že jsou pod cenou, ale bylo to jen moje rozhodnutí . A to se odvíjelo hlavně od kvality a ceny za kterou jsem nakoupil já méně kvalitní ptáky v cizině.
Tak z mé strany platí stále, že poptávka určuje nabídku a naopak.
Mé heslo zní : za stejné peníze raději dva kvalitní ptáky než 8 průměrných, ale je třeba počítat, že ze 2 ptáků je větší pravděpodobnost žádného odchovu než od 8.

1 příklad za všechny. V Itálii jsem si koupil pár přírodních ptáků za cenu 11 našich .
Výsledek : samec neplodný a samice , která hnídila již dvě sezony 1 průměrné mládě po 5 snůškách.

I to se stane a je třeba s tím počítat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • ninikovaeva
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 7 měsíců zpět #1054 od ninikovaeva
Odpověděl ninikovaeva pro téma Co s tim?
Zdravím všechny kolegy.Mám dotaz asi hloupý ale po přečtení téhle diskuze s níž se plně stotoňuji.
Když jsem zakládala svůj chov guld většinu jsem kupovala u chovatelů za eura. Takže za žluté jsem dala 30,za modré fialovoprsé 40,...atd Jsou to pěkní ptáci od některých mám již přepeřující odchovy,někteří budou teprve hnízdit .A teď ta otázka,za jakou cenu prodat nadbytek jelikož něco zůstane doma ale nemohu si nechat vše .Můžete mi někdo odpovědět,já vím že cena se odvíjí od kvality ale jaká je? A nejen u těch dvou které jsem uvedla.Děkuji moc.Eva

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.570 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka