Diskuze o chovu

Co s tim?

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1060 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Co s tim?
Vážení kolegové.
Myslím, že cenu si můžeme každý nastavit jak chceme. To není to zásadní. Podstatná je poptávka na trhu. Tím chci říci, že cenu tvoří poměr mezi nabídkou a poptávkou. Pokud je ptáků hodně, cena klesá, pokud méně cena stoupá. To je trh a ten chovatel může ovlivnit pouze zprostředkovaně.
Co ale může chovatel ovlivnit bezprostředně, je způsob prodeje. Zde naprosto souhlasím s Rolandem, že pokud jsou ptáci nabízeni ve slušných podmínkách, jejich prodejnost rychle stoupá. Prodávám z bodovaček asi 8 let (nebo mám klícky podobné bodovačkám) a je to bez problémů. Na druhou stranu, v Česku jsem na burze neprodával už dlouho. Občas vezmu něco na ukázku k nám do Přeštic, ale to je jenom o provětrání ptáčků. Jinak hodně prodávám v Německu, ale především jiné druhy. Bez problémů. Jde o to, že u nás chtějí chovatelé ptáky dovézt do Přerova, Kroměříže atd. Proč ? Mám to tam minimálně 350 km. Někdo si něco objedná, nepřijde a projel jsem se. Do Německa to mám 110 km, a u amad, perlolících nebo běloprsek se mi nestalo, že bych něco vezl domů. A cena je jinde. Pokud prodám za ceny za jaké prodávám v Čechách, tak je to se slevou a kupující si bere minimálně 3 páry ptáků. Hodně např. perlolících jde do Itálie, fidžiny do Německa, Slovinska atd. Kupodivu AG moc nevozím. Jen málokdy se stane, že mi nějaké zbydou, pro prodej v Německu. To, co typově za moc nestojí odchází k "mazlíčkářům" nebo do výkupu a ostatní ptáky mívám prodané.
Ceny u žlutých ptáků neznám, ale přírodní u mne 500 Kč / kus, modří, dle kvality 800 - 1.000 Kč / kus. M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1064 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Co s tim?
Zdravím kolegové,
to podstatné už tu bylo vlastně řečeno a není k tomu moc co dodat. Určitě to v čem ptáci prodáváte dělá také své. Prostě kupujeme očima, pro mě když vidím třeba přenosku samé "výkaly" :( a barvu jakou má už ani nepoznáte nebo to je takový jen "krcálek", tak už mě ani nezajímá i kdyby tam byla "top" gulda. Ne nadarmo se i říká, že i obal prodává. Sám už také nějakou dobu prodávám v bodovačkách (sice vlastní výroby, bílých ) a ještě osvícených led diodami a určitě je to znát. Jednak mám sám dobrý pocit, ale i kupující to hodnotí pozitivně.
Určitě tu jsou chovatele co chtějí "něčeho dosahnout", pak ti co je to jen baví a ti co jen "množí". Ale nevěřím, že by jak tu Jirka říkal někoho trklo proč dělat jen guldy na výkup či na běžný prodej a prodáváat třeba za 400, když může mít ptáky v jiné kvalitě a za třeba 1 - 2tis. Na to nestačí jen chtít a ta práce je mnohem složitější, ale to asi všichni víme. A těch opravdu top ptáků odchováme jen několik za rok. Ale pokud mám o něco zájem vždy respektuji cenu prodávájícího jelikož to beru jako ohodnocení ty práce co s jeho odchovem měl. Takže buď koupím nebo ne, nesmlouvám. Už to mi příjde jakože Vás zajímá spíš cena a ne to co kupujete. Už kolikrát se mi stalo, že jsem prodávajímu sám říkal, proč si neřekl víc, že bych to klidně dal :cheer:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1065 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Co s tim?
Ještě jen taková historka co se mi stala.
Prodával jsem na burze modré guldy, panovi se tam moc líbila modrá samice, chtěl jsem za ní 1000kč. Pořád mě přesvědčoval, že za 800 ji koupí. A že támhle jsou taky za 800 a že to je drahý. Pak po chvíli z něj "vylezlo", že byl před měsícem ve Zwolle a kupoval tam modrý pár za 160 euro! a byl z toho celý nadšený jak nakoupil. Tak jsem se ho ptal v jaké byly kvalitě. Tak mi odpověděl, že ne o moc lepší než ta moje samička.
K tomu si mužete udělat obrázek každý sám

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.413 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka