Diskuze o chovu

Koupelny vs Napajecky

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1074 od chocholousjiri
Zdrvim, tak jelikoz se nam tema o vode a jeji uprave pekne rozjelo tak si myslim ze by se melo zaroven s tim vyresist jeste jedno velke tema a to jsou koupelny nebo napajecky.
No nebudu tady delat zadneho odbornika prachsproste z vas tu taham rozumy. Ja pouzivam koupelny odjakziva a nejak si nedokazu vubec predstavit jake by to bylo s napajeckami ikdyz nekdy mam takove nutkani je poridit ale je tu mnoho pro a proti tak sem s tim.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • ninikovaeva
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 7 měsíců zpět #1078 od ninikovaeva
Odpověděl ninikovaeva pro téma Koupelny vs Napajecky
Zdravím já používám běžně napáječky a koupelny dávám v létě co druhý den,přes zimu co třetí den.Myslím že je to hygieničtější než aby ptáci pili z koupelen.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1094 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Koupelny vs Napajecky
Zdravím kolego,
koupelničky nejsou dobrým zdrojem k dennímu napájení ptáků. Do napáječky se nedostane trus. Lépe se čistí, obsluhuje. Sám dávám guldám koupelny tak jednou za týden, v neděli, pokud zrovna není státní svátek v pondělí.
Když je měli k dispozici častěji, tak to koupání flákali. Když je dám po týdnu tak se koupou všichni.
Jsou pak druhy co vyžadují častěji koupelu, ale guldy to jistě nejsou.
Občas je potřeba použít pravidlo, že co je pro chovatele jednodušší = pro ptáky vhodnější.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1095 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Koupelny vs Napajecky
Dobrý večer.
Také dávám koupelny 1x týdně. Vykoupou se všichni ptáci. Když jsem je dával denně, bylo to jako u Vládi. Zájem pouze vlažný. U amad červenouchých a fidžijských je dostávají 2 - x týdně, ale asi by stačilo také dát jednou. Krom hygieny, která je v napáječkách jednoznačně lepší, mám méně práce. M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 2 měsíců zpět #1282 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Koupelny vs Napajecky
Zdravím kolegové,
vratil jsem se k tomuto tématu, jelikož jsem po ukončení chovné sezóny přešel také z koupelniček na napaječky ( v průběhu sezóny také věci nedělám). Ale co chci napsat je zkušenost s tímto přechodem.
Guldy jak jistě každý ví, neradi přijímají co neznají ( alespoň většina). Brachovi se povedlo přejít bez jakýchkoliv problémů. Mě právě ne! Napaječka byla 10 cm jinde než byla koupelnička a některý by radši chcípli žízní než by to našli. Dal jsem napaječku na původní místo kde byla koupelnička a některý najednou cestu našli. Schválně píšu "některý" , protože stále byly jedinci co "stávkovali".ještě dodám, že napaječky jim podávané byly tmavě hnědé. Zakoupil jsem nové napaječky a měli shodou okolností stejnou barvu jako původní koupelničky ( bílé a žluté).
A co myslíte? Jen jsem ty nové nainstaloval, hned seděli u nich a bez problemů si popíjeli. :whistle: Jen kvůli barvě spodní části napaječky!! Nebo jsem se netvářil dostatečně radostně když jsem jim je podával ;)
Zlatý rybičky, ty takový starosti nemají.... :cheer: :cheer:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 2 měsíců zpět #1283 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Koupelny vs Napajecky
Zdravím Vás,
no to jsem zvědavý jak budou pít na výstavách, tam jistě nebudou bílo žluté napáječky. Možná modro bílé, nebo taky bílo hnědé nebo ...
Guldě stačí k životu 2 x denně 5 hlubokých násosů. Louže v Austrálii taky nejsou pořád stejné. Co platí je, že pokud to udělá v hejnu jedna tak zbytek se opičí. Kdysi jsem dokonce četl nějakou mini studii o tom, která barva je zvědavější, zda červená nebo černá - což ale u domestikovaných ptáků je smazáno.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.601 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka