Diskuze o chovu

Vzájemná stimulace párů behěm odchovu

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1099 od chocholousmartin
Zdravím všechny,
nevím jestli jsem nazval téma přesně tak jak bych chtěl,ale co tím chci říct?
Chovám ptáci už nějakou dobu a každým rokem víc a víc ( možná i protože tě páru je víc ;) ) jsem přesvědčen, že se páry dokažou navzájem stimulovat i když je každý pár v jiné kleci. Tím myslím, že bud odchovavají všechny (tím myslím převážnou většinu, ne uplně každý) nebo Vám nejde nic. Jako když jsou vůdčí páry, který odchov zpustí a ostatní když slyší pípaní mladých ( a že někdy to je rachot, když je rodiče krmí :cheer: ) tak je to motivuje a naopak.
Možná se ted někdo zasměje co to tu povídám a že to třeba ví už léta, někdo zas třeba že to je blbost. Je to možná takové náboženské téma ( věřím,nevěřím ). Tak vy věříte či ne ?? ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1105 od vladimir.jaros
Zdravím Vás,
věřím svému šéfovi, instinktu, manželce atd. Ptákům nevěřím nic,
Domestikované ptactvo, které z velké části chovám hnízdí kdy chci já. Samozřejmě chci jenom když je to vhodné. Vůdčí pár nemám, všichni jsou v po párech v bednových klecích. Ne vždy se vše daří a má to různé důvody, které často neznám. Pokud se daří tak je to vlastně normální.
Tohle by snad sedělo na nějaké snovače, andulky. Měl jsem kdysi dlouhoocasé hýly a ti v době odchovu nesměli ani vidět jiný pár, jinak byli celý den na pletivu a hlídali svoje teritorium tak pevně, že měli prázdné vejce.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1106 od chocholousmartin
Zdravím,
to s vůdčím párem jsem myslel obrazně, prostě někdo začít musí :) . Já bych to napsal zase obráceně, neveřím svému šefovi, svému instiktu už vůbec ne :cheer: . Nevím mě to tak prostě příjde, že bud jde vše nebo nic. Určitě to ovlivnuje spousta věcí (krmení, světlo i třeba typ budky aj.) Ale také zajimavý názor

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.406 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka