Diskuze o chovu

Reggio Nel Emilio

Více
8 roků 5 měsíců zpět #1145 od vitmichal
Reggio Nel Emilio vytvořil uživatel vitmichal
Dobrý večer.
Tento týden proběhla výstava ptáků, spojená s jednou z největších evropských burz - Reggio Nel Emilio (snad jsem to napsal správně). Protože jsem se , společně s Vláďou Jarošem byl na burze podívat, uvedu pár postřehů z akce.
Odjezd - Pátek 20.11.2015 v 01.00 hod z Plzně ( Vláďa o něco dřív). Cesta po Německu hrozná, velmi silný déšť, takže se dalo jet jen velmi pomalu. Po přejezdu Brennerem, jako by jsme nyli v jiném světě. V Reggiu teplo, slunečno.
Byl jsem na burze podruhé a podobně jako před dvěma lety pořadatelé nezvládají prodej lístků. Jedou pouze na dvě pokladny, takže 40 min se tlačíme v davu. Když se konečně dostaneme dovnitř, celkové zklamání. Pokud jde o AG, pouze na dvou místech jsou slušní ptáci. Většina ostatních ptáků splňuje parametry pro "Kladenskou guldu" a to je sakra pojem. Jdeme k chovateli (jedno ze dvou míst, kde bylo alespoň trochu z čeho vybírat) a něco málo kupujeme. Není ale moc z čeho vybírat. Pokračujeme v okružní obchůzce, ptáků méně a i v menší kvalitě v porovnání se stejnou akcí v roce 2013. Vláďa ještě nabírá objednané kanáry, podíváme se po nabídce firem a jedeme domů. Cesta po Itálii dobrá. Opět po přejezdu Brennerského průsmyku se počasí silně zhoršuje, intenzivně prší a okolo Mnichova se přidává i sníh. Nicméně cestu jsme absolvovali bez větších problémů. Zatím jsem přesvědčený, že naposledy. I když ono mě to vždy časem pouští a zase se jedu podívat. Tentokrát snad vytrvám.
Pokud jde o AG, myslím že ve srovnání průměru, jsme na tom u nás stejně, možná i o trochu lépe. Pochopitelně , jedná se o burzu, nicméně na souběžně konané výstavě jsou vystaveny AG takové kvality, že většina našich členů by se je styděla dát na výstavu. Alespoň tak na mě působí, ale může jít jen o subjektivní dojem. Na závěr jednu myšlenku, skoro černou. Vidím situaci u nás, byl jsem se podívat na holandské speciálce a teď v Itálii. Domnívám se, že chovatelství ptáků ,AG nevyjímaje, sjíždí z toho pomyslného "vršku" a řekl bych dosti vysokou rychlostí. A je otázkou, zda je reálná jeho konjunktura v horizontu několika let. Myslím že ne.
Přeji hezký den. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 5 měsíců zpět #1147 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Reggio Nel Emilio
Zdravím Michale,
v Italii jsem ještě nebyl a i podle vyprávění těch co tam již byly jsem asi doposud o nic nepřišel. Ono asi dost záleží pro co konkrétně se tam chceš jet. Pro kanárkáře či chovatele podobných ptáků to musí být ráj ;)
Myslím že nejen my víme. že kvalitní ptáci na takových to burzách nekoupíš nebo když tak velmi zřídka. Ti kdo mají kvalitní ptáci nemají ani potřebu objíždět takové to burzy. Prodají to doma. A když už, tak takovýhle trh pro ně je "na prodej přebytku", ale to jsem tímto Ameriku neobjevil.
Já osobně už ani nejezdím do Zwolle, Erfurtu.... a nijak mi to ani nevadí.
Kvalita ptáků celkově si myslím, že se dost obtížně takhle hodnotí. Byly jsme spolu v tom Holandsku. osobně jsem také čekal něco malinko víc, ale nikdo neví, zda to byl třeba jen horší rok, špatný směr v chovu nebo jiný důvod, či klesající tendence.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 5 měsíců zpět #1148 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Reggio Nel Emilio
Dobrý deň všetkým.

Taktiež som navštívil burzu v Reggiu, tak sem napíšem svoj pohľad na túto chovateľskú udalosť.
Túto burzu som navštívil po prvý krát. Mal som však informácie od známych, ktorí už túto burzu v minulosti navštívili. Veľké ilúzie na nákup - doplnenie chovných vtákov som si nerobil, ale hlavne som sa chystal na prehliadku chovateľských pomôcok. Taliansky vtáči priemysel je možno jednotka vo svete. Na burzu som sa vybral s jedným kolegom, chovateľom drobotiny, už vo štvrtok ráno. Do Reggia sme pricestovali večer a ubytovali sa v hoteli, ktorý sme mali rezervovaný dva mesiace (možno aj viac) dopredu. V piatok sme sa dostali na burzu pomerne skoro (pololegálne) a začala prehliadka.... Podľa očakávania najviac bolo kanárov, krížencov a eurofauny. Návštevu burzy beriem ako všeobecnú prehliadku vtáctva, takže bolo na čo pozerať. Burzu som prešiel zo tri krát, kým som zanalyzoval stav gúld. Ako písal Michal, dvaja chovatelia mali AG celkom dobré, jeden obstojné a u ostatných to bolo horšie. Po niekoľkých rokoch som nakúpil neplánovane na burze vtáky - štyri krásne kusy. Až som bol prekvapený, čo tam robia. Pre známeho som kúpil pás AG lutino s červenou hlavou, samec bol len jeden na celej burze. Možno som čakal, že uvidím nejaké najnovšie mutácie - verde mare (videl som asi jeden kus), dark faktor som nevidel žiadny a pod. Čo sa týka samotnej výstavy, zopár kusov bolo celkom kvalitných, väčšina bola slabá. Tu by som pripomenul, že nemôžme robiť závery o kvalite talianskych AG na základe tejto výstavy. Na to by bolo potrebné navštíviť ich špeciálku. Ani ja som nečakal, že na burze niečo kúpim. V sobotu som sa už venoval len chovateľským pomôckam a nakúpil som všetko, čo som potreboval (aj nepotreboval).

Z môjho pohľadu absolútna spokojnosť, len je potrebné si vyhradiť potrebný časový priestor na pokojnú prehliadku hál. Aj bude čas a možnosť, o rok opäť cestujeme.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.367 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka