Diskuze o chovu

párovací karta, chovná kniha

  • Anonym nejsem
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 4 měsíců zpět #1150 od Anonym nejsem
párovací karta, chovná kniha vytvořil uživatel Anonym nejsem
Dobré odpoledne,
vedet tzv. párovací kartu?, popisek u jednotlivých klecí/hnízd a potřebné informace v ní uvedené ?
Jak u Vás takováhle karta vypadá.
Vedete si chovnou knihu? (předpokládám, že všichni ano)
Jak Vaše chovná kniha vypadá. Přidejte fotky designu a obsahu stránek.
Přikládám ilustrační foto stažené z 2 GR.
Marcel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět - 8 roků 4 měsíců zpět #1152 od vladimir.jaros
Zdravím Vás,
pro poznámky k chovu mi slouží lístek (v příloze). Na budkách mám nalepený dřevěný kolík na prádlo, který uchycuje chovné lístky. Po sezoně ( někdy až před novou sezónou) přepíšu údaje do programu na evidenci. Vzhledem k tomu, že jsem v tomto směru velký "lajdák" značím mladé ptáky ještě při odstavení barevným kroužkem otce i matky. Plastové kroužky rozříznu napůl a první je otec a druhá matka. Pokud mám zažité barvy vím hned odkud pochází, pokud jsem jej v rámci záchrany někam nepodstrčil.

Ten program (Vedení chovu, autor Zrucký) je celkem dobrý, ale pro denní záznamy je to nepoužitelné. Rychlejší je tužka.



Soubor přílohy:

Název souboru: chovne-listy-ag.pdf
Velikost souboru:14 KB


Přílohy:
Poslední změna: 8 roků 4 měsíců zpět uživatelem vladimir.jaros.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1157 od vitmichal
Dobrý večer.
V chovu si vedu základní evidenci. Mám lístky na budkách (podobně jako Vláďa, ale bez kolíčků) a údaje pak přepisuji (alespoň si to vždycky slibuji) do dvou tiskopisů, kterým by se ( s trochou nadsázky) dalo říkat chovná kniha. Jedním je seznam odchovů, kam uvádím základní údaje o mláděti - datum narození, rodiče, prarodiče, zbarvení apod. Druhým je chovná karta a to jak samce, tak i samice. Tak vidím, kolik a jakých mláďat pár odchoval. Mimo to si již několik let vedu statistický výkaz, tedy formulář, kde sleduji počty a procenta - snesených , oplozených vajíček, vylíhnutých, vylétnutých, odstavených a přepeřených mláďat. Tedy krom letoška, kdy jsem dostavoval "kumbál" na ptáky a neměl čas dělat nic jiného a teď už je pozdě začít. Na druhou stranu jsem o nic nepřišel, protože změna místa a pozdní začátek sezóny je víc, než znát.
Letos jsem si koupil na holandské speciálce takovou "pěknou chovnou knihu", ale bohužel ve vlámštině. Myslel jsem, že si kupuji něco jiného nakonec to bylo tohle. No ale napřesrok ji využiju. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1158 od prochazkajan
Dobry večer, já si vedu evidenci párů a jejich odchovů v sešitě. Mám zápisy 5 let, jsem s tímto způsobem evidence spokojený. Je to celkem přehledný, často při své zapomnětlivosti v něm listuji

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1160 od vladimir.jaros
Kolegové,
mimochodem pták u kterého si nepamatuji rodiče bez evidence je dobrý, ale opravdu jenom dobrý a do dalšího s ním nepočítám.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět - 8 roků 4 měsíců zpět #1161 od stepanekpetr
Odpověděl stepanekpetr pro téma evidence chovu

Průběh líhnutí zaznamenávám na tento lístek, který je pověšen na chovném zařízení. Po odstavení mladých zapíši do programu evidence chovu.
Zdraví Petr Štěpánek

Příloha nebyla nalezena.

Přílohy:
Poslední změna: 8 roků 4 měsíců zpět uživatelem stepanekpetr.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.584 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka