Diskuze o chovu

Kroucení hlavy u AG a ztráta orientace

Více
8 roků 2 měsíců zpět #1304 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
Kroucení hlavou u AG a její příčiny jsou téma, na které neexistují jednotné názory i mi příjde, že pokud už nastane, nedá se vylečit.
Letos se mi stalo v posledním hnízdě, že 1 mladě ještě v budce! mělo tento problém. Kroutilo hlavou, nemělo orientaci. Mám namysli takové to vyvrácení hlavy a nepřirozné točení. Další 4 sourozenci byly v pořádku. U dospělích se s tím setkal asi každý chovatel AG. Vždy to má rychlý průběh a rychlý konec (uhyn).
Jak jste na tom vy, máte nějaký "recept" jak lečit, pokud to je vůbec možné nebo důvod proč tento problém může vůbec vznikat??
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 2 měsíců zpět - 8 roků 2 měsíců zpět #1305 od Makovický
Dobrý deň!
Myslím si, že tento problém je zdravotný a preto by mal byť v diskusii s názvom "Veterinární poradna".
Je to dosť často diskutovaná téma a bola len otázka času kedy sa objaví aj na webovej stránke klubu. Diskutovalo sa o tom pred pár rokmi na www.amadina-gouldove.com/ ako aj na zahraničných stránkach napríklad pod názvom "gouldian finch twirling".
Ja mám tie skúsenosti, že keď sa objaví u niektorého chovného páru je to geneticky prenosné aj na potomstvo. Táto indispozícia sa prejaví pri záťaži hniezdenia ako aj stresovej. Pár ktorý to nemal v prvých rokoch hniezdenia má to v závere produkčného veku.

Pozdravuje V. M.
Poslední změna: 8 roků 2 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 2 měsíců zpět #1306 od vladimir.jaros
Zdravím Vás,
podle mne může mít kroucení hlavy vícero příčin i když projev se zdá stejný. V začátcích chovu jsem zažil samce co se kroutil a zhoršoval se až za pár dnů padl. Letos mám samici co u druhé snůšky dostala epileptický záchvat. V prvním vyvedla hromadu mladých a to ji vysílilo. Zařadil jsem ji do své LDN. Občas má záchvat ale žije, dokonce teď přepeřuje. Stav se nezlepšuje ani nezhoršuje. U obou se nejednalo o přenosně nakažlivou nemoc, nebo tu nemoc ostatní překonali bez viditelných následků. Geneticky přenos jsem taky nevypozoroval, ale do chovu pouštím pouze zdravé silné ptáky. Občas něco padne, ale to je spíše pod normálem.
Když se zamyslím, tak kdysi bylo více k vidění nervózních ptáků co kroutili hlavou. Psalo se, nebo spíše opisovalo, že je to nedostatek jódu, že pomůžou béčka. Myslím si, že nepomůže nic po projevu, ale snažit se správně dotovat podle zátěže období. I sourozenci z jednoho hnízda můžou být různě vitální.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 1 měsíc zpět #1308 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
četl jsem již různé diskuze na toto téma, ale jak psal p.Jaroš, většinou s názory, které mi přišli spíš jak opisované dokola. Moc si osobně nemyslím, že by to byl problém v nedostatku jódu. Bude to spíš problém vysílení či stresu. Nepotvrdilo se mi zatím, že by to byl problém dědičný. Neslyšel jsem ale od nikoho zda dokázal takto "postiženého" jedince vubec vyléčit?
Osobně se mi tento problém objeví u cca 2 kusu za rok z poměrně velkého množství AG. Určitě souhlasím, že je důležité dotovat vitamíny a minerály dle záteže, ale každý má organismus jinak nastavený a nedokáže si poradit se vším.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.365 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka