Diskuze o chovu

Krmné "automaty"

Více
7 roků 5 měsíců zpět - 7 roků 5 měsíců zpět #1459 od kunaymarcel
Krmné "automaty" vytvořil uživatel kunaymarcel
1obr. Mangiatoia Eclissi 2GR
2 obr. Diamant economy feeder 2GR
3 obr. M050 (hnědý)

dekuji za pochopení
Přílohy:
Poslední změna: 7 roků 5 měsíců zpět uživatelem kunaymarcel.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 5 měsíců zpět #1460 od limpouchvojtech
Odpověděl limpouchvojtech pro téma Krmné "automaty"
Zdravím kolegové, já používám ty hnědé,ale jen u odstavených mláďat a jsem s nimi moc spokojený. V.L.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 5 měsíců zpět #1461 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Krmné "automaty"
Dobrý večer kolegové.
Ve svém chovu používám krmítka se zásobníkem téměř ve všech klecích. V současné době je u mne " šlágrem" krmítko M050 ( distribuce p. Podstůfka). V menší míře používám i krmítka Eclissi ( distribuce p. Zelinka). Poslední typ uváděný kolegou Kunayem je obdobou M 050 , ale je z jiného materiálu a také od jiného výrobce (2GR - Itálie - v ČR distribuuje p. Zelinka). Ty v současné době nemám, ale v minulosti jsem je odzkoušel. Prvními krmítky se zásobníkem v mých klecích byla značka Savic ( Belgie). Pokusím se o vložení obrázku :
www.savic.be/sites/default/files/imagecache/thumb2/5912_0.jpg
To mi nejde, takže jen odkaz na něj. U "Saviců" byla nevýhoda, že chybí záchytná nádobka na "slupky". Ta sice chybí i u Eclissi, ale zde je to řešeno jinak.
Stav bez krmítek si nedovedu představit. Ptáky krmím ráno, před odchodem do práce. Mám na to cca 40 min a zhruba 50 klecí (krmných míst). Dávám klasy nebo laty, vaječnou míchanici a vodu. Pokud bych měl ještě krmit, tak bych potřeboval dvojnásobek času, který nemám. Zásobníková krmítka jsou pro mne optimálním řešením. A pokud jde o tloustnutí ptáků, mám zkušeností ověřeno, že ptáci se sklonem k obezitě tloustnou i při krmení do misek. Přeji hezký večer. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 5 měsíců zpět #1464 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Krmné "automaty"
Zdravím kolegové,
již mnoho a mnoho let také používám krmné automaty M050 jako kolegové předemnou ;) používám je u všech ptáků, jak u mladých, tak chovných a nemám s nimi žádný problém. Ano občas se najde nejaký nepřizpůsobivý jedinec, který dokáže vyhrabovat krmení rovnou do šuplíku na slupky, ale je to v řádů jedinců....tomu se člověk nikdy nevyhne. Ale samostanou kapitolou jsou u mě APČ, které to "vyhrabovali" neustále. Jednak si vybírají co chtějí momentálně a také jistě se tím nějakým způsobem zabavuji. Badal jsem jak jim v tom zamezit a nakonec stačilo vystřihnout proužek pletiva (průměr 13x13mm), který jsem vsunul po celé délce do korýtka a ejhle bylo po vyhrabování ( nemají možnost v tom zobákem "rochnit" nebo hrabat nohama ).
Dnes si už moc nedovedu představit můj chov bez těchto automatů, ne že by to nešlo, ale obsluha by byla celkově dost náročná a nemyslím si, že by byl výsledek lepší. Nemám problém s tím, že by ptáci ztloustli nebo je to nějak omezovalo.....
Hezký den
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.453 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka