Diskuze o chovu

Literatura AG/MB

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1512 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma Literatura AG/MB
Dobrý den, co se knihy týká tak jsem slyšel, že je tam hlavně spousta fotografií a asi všichni si dovedeme představit její obsah dle autora. Předpokládám krom základních věcí, kteří povětšinou pokročilý chovatelé znají tam bude asi hlavně zaměření na genetiku což jak většina z nás poznává, je stále se rozplétající chomáč známa i neznáma. Spoustu věcí se potvrzuje či naopak rozvracuje , jen aby se pak nalezl detail, který zamotá i tu potvrzenou verzi.
Alespoň pro většinu z nás.
Ale o knize budu vědět mnohem více po Vánocích, poněvadž jsem si ji přál od rodičů. Přece jen mne toto téma zajímá a je to jediná kniha , která o Guldičkách vyšla a já bych ji měl částečně rozumět a také pro to , že jsem kdysi chov pana Buranského navštívil a jsem zvědav.
Pan Procházka se ptal na chovatele, jako člověka jej neznám a nemohu soudit, dle všeho věnuje chovu, nebo spíše studování genetiky a problématice o Guldách mnoho času. za což mu patří díky, protože já osobně na to čas vzhledem k rodině a práci nemám. Co se chovu týká tak já byl tenkrát velmi zklamán. Pan Buranský o mne zajisté do té doby moc neslyšel a možná ani dnes ne.. Zklamal mne hlavně způsob chovu a odchovů. Přivezl jsem si 5 ptáků, kteří u mne pobyli jen krátkou dobu. V pondělí mám volno tak klidně pane Procházka zavolejte.

Za práci, kterou odvádí pro širokou chovatelskou veřejnost panu Buranskému třeba ovšem projevit uznání webovky, články v Nové Exotě a rozmnožování a rozšíření novějších mutací. V to si jej Vážím. V čem si jej z mého osobního pohledu ovšem vážit nemohu je způsob vedení jeho chovu a způsob reprodukce v té době.
Za což

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 4 měsíců zpět - 7 roků 4 měsíců zpět #1519 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Literatura AG/MB
Dobrý večer všetkým.

M. Buranský je pedant na podobné veci. Uvažujem nad kúpou jeho knihy, bez ohľadu na to, či bude mať pre mňa potenciálne prínos. Čo sa týka genetiky a teórie chovu, je to kapacita minimálne v našich končinách. Keď už pre nič iné, aspoň budem mať v zbierke ďalšiu knihu o AG. Ale určite tam niečo zaujímavé nájdem. Píšem výhradne o odborných kvalitách autora.
Čo sa týka fotiek v knihe, ešte som z nej videl len obal. No pred nejakým rokom (rokmi) som pozeral jeho stránku (kalkulačka) a myslím si, že budú obrázky tie isté. Je potrebné si uvedomiť, že to nie je šľachtiteľ štandardu, ale počtu vtákov. Teraz som si kúpil v Taliansku knihu od p. Corsiniho a tam tiež pekného (pre náročnejších) vtáka nenájdete. Knihy sú zamerané na ukážku mutácií, nie štandardov. Na to je napr. náš štandard. S tým treba počítať. Koniec koncov, kúpil som už dávnejšie plagát s vyobrazenými mutáciami AG (nie všetkými samozrejme) - teraz je to na smiech. Ale pre bežného konzumenta to bude OK.
Komunikácia, argumentačné zručnosti, trpezlivosť a vzájomné rešpektovanie sa ponúkajú neobmedzené možnosti zdokonaľovania sa a vzájomného obohacovanie sa nie len v chovateľskom prostredí. Pokiaľ to človek zo seba "vydoluje" (aj keď niektoré tieto vlastnosti absentujú), nemôže sa stať, že by napísal o nejakej mutácii (napr. dark faktor) že už sa vyskytuje v Európe, keď u nás sú už dve generácie odchované :).

JS
Poslední změna: 7 roků 4 měsíců zpět uživatelem simanjozef.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1532 od kunaymarcel
Odpověděl kunaymarcel pro téma Literatura AG/MB
24. 12. večer budeme všichni asi chytřejsi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1654 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Literatura AG/MB
Chov pana Buranského neznám, knihu mám však objednanou. Kdysi jsem podle jeho rad postupoval, zejm. při výrobě míchanice pro své amadiny. Ta byla skutečně osvědčená.

Už se na knihu těším. Knih o astrildovitých nikdy nebude zřejmě tolik jako o papoušcích, ale kdo chce, informace si najde. Mám i knihy od panů Víta a Pavlovce a knihu (spíše bych jin nazval atlasem) od pana Podpěry. Pak mám samozřejmě starší, dodnes platnou literaturu.

Stejně mám amadiny spíš kvůli pohledu na jejich krásu než pro nějaký sportovní chov. Vždycky budu upřednostňovat přírodně zbarvené jedince před mutačními.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.459 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka