Diskuze o chovu

Vychytávky

Více
6 roků 10 měsíců zpět #1619 od vladimir.jaros
Vychytávky vytvořil uživatel vladimir.jaros
Vařené zrní
Čas od času zkouším provádět drobné změny v jídelníčku guld. Ideální období je krátce po odstavu mladých. Mladí ptáci nejsou tak konzervativní a pokud je jich ještě skupina je vyhráno. Žene je jejich zvědavost a obava aby o něco nepřišli. Naprosto nevhodné je zkoušet něco v chovném období.
Vyzkoušel jsem toho opravdu hodně a letošní novinkou je vařená lesknice. U mne je to náhrada za klíčené. Lesknici vařím denně asi 20 minut v troše vody. Po tomto čase propláchnu a nechám okapat. Pokud bych neproplachoval, asi by se nic nestalo, ale je to lepkavé (že by lepek?). Do okapané směsi dám trošku rusku (extrudovaná strouhanka) a sypkých vitamínů. Občas doplním zeleným (drobně nakrájeným žabincem, nebo brokolicí - ořezané jemné koncové části)
Ptáci berou bezvadně, ráno již na to čekají. Letos jsem zkoušel ještě vařenou rýži, ale to guldám moc nejelo
A co vy? Zkoušíte, vylepšujete?
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #1620 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Vychytávky
Ahoj Vláďo,
také čas od času zkusím něco nového v chovu, ale poslední dobou jsem spíše konzervativní...nějak zastávám, že vítězná sestava se nemění. Také když už nějakou změnu chci provést, tak jedině mimo sezónu....Loni jsem se snažil přejít na průmyslovou míchanici...ale moc se mi to nepodařilo a vrátil jsem se k staré osvědčené míchanici vlastní výroby.
Co se týká lesknice, tu já máčím. Mám starší nerezovou konvici, v které si uvařím vodu, nechám chvilku schladnout a nasypu lesknici. Nechám máčet přes noc a ráno přecedím,propláchnu a nechám mírně oschnout na papírové utěrce a hned podávám. Také přidám něco vitamínů...Odstavená mláďata ji mají v oblibě, ale i starší ptáci ;)
Uplně si nedovedu představit jak vypadá vařená lesknice, ale nezničí se tím vařením některé důležité živiny v té lesknici?
Před nadcházející sezónou žádné velké změny v krmení neplanuji, spíš řeším jen drobnosti co se týká chovného zařízení. Přemýšlím nad budkami do tvaru L pro APČ, APT. Jestli by měli větší klid na sezení. Takže žádné velké vychytávky ;)
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 10 měsíců zpět - 6 roků 10 měsíců zpět #1621 od stepanekpetr
Odpověděl stepanekpetr pro téma Vychytávky
Zdravím chlapci.
Přidám jak to dělá já. Jakékoliv zrní, co nakličuji namočím přes noc do vody ve flašce na okurky. Potom přes cedník propláchnu a v cedníku na utěrce nebo něčem savém důkladně vyklepu z vody a co nejvíc vysuším.
Pak rozdělím do třech misek. Takže v první misce, to je první den po namočení je nabobtnalé zrní, druhý den v druhé misce jsou již malé klíč a třetí den ve třetí misce jsou již větší klíčky. Takže mám připravené krmení na tři dny v různém stádiu naklíčení.
Přílohy:
Poslední změna: 6 roků 10 měsíců zpět uživatelem stepanekpetr.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 10 měsíců zpět #1622 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Vychytávky
Ahoj Martine,
no živiny netuším, bude vědět Michal jako krmivář. No ale selský rozum mi říká, že taky jím celý život 90% vařených potravin. Nedávno jsem se dočetl, že brambory by se měli vařit (nevařit) v 71 st., aby se z nich nevyplavil škrob, kdo z vás to dělá?
Vařené zrní mám vlastně jako doplněk, zábavu pro ptáky a nosič sypkých vitamínů. Nečekám, že by po tom rostli jako bojleři, nebo zpívali jako Karel.
Každý rok naučím ptáky něco nového, dokonce jsem je kdysi naučil brát klíčený oves. Někdy je prostě dobré abys měl alternativu po ní ptáci nešli do toku, a chutnalo jim, aniž by tloustli. Ale to musíš mít vyzkoušeno.
Mimochodem, pokud se připraví ta správná průmyslová míchanice dobře a ptáci se jí naučí tak není problém, chce to zkoušen u odstavených mladých, mně už taky nikdo nenaučí jíst ryby i když 9 z 10 doktorů tvrdí, že bych měl. Chce to ale vydržet, nečekat, že si z toho hned sednou na zadek.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.353 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka