Diskuze o chovu

Ježatka kuří noha

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1648 od frybatomas
Ježatka kuří noha vytvořil uživatel frybatomas
Dobrý den,

jen jsem chtěl zmínit (možná jako námět), že jsem v Guldím zpravodaji nikde nečetl o ježatce kuří noze. Moje amadiny ji berou s obrovskou zálibou/chutí přímo z klásků. Druhá věc je, že ji mám obyčejně problém sehnat, protože ji nejčastěji vídám u silnic. Z pole se ji odvážím donést. Naproti tomu jsem rád, že jste zmínili ovsík vyvýšený, který mají amdiny též rády. S ostatními druhy travin nemám mnoho zkušeností. Je mi jasné, že se nemůžete zabývat každým plevelem. Berte to ode mne spíš jako podnět, kdybyste se k travám a plevelům vraceli v nějakém dalším čísle Zpravodaje. Zatím jsem četl spíš tučné titulky, protože si zpravodaj časem chci vytisknout a číst jej v papírové podobě, pokud to není zakázáno. Přece jen se mi lépe čte papírová forma.

Zdraví Tomáš Frýba.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1649 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Ježatka kuří noha
Dobrý den.
Ježatka - obecně - (kuří noha, osadní i další druhy) jsou velmi dobrým krmivem. Chovatelé používají její šlechtěnou odrůdu pod názvem "japonské proso" (Japan Millet). Kupovával jsem ježatku na burze v ČB, ale dodavatel tam asi před rokem přestal jezdit a tak mám po zdroji. Krom AG chovám i amady červenouché a ty mají toto krmivo ve velké oblibě. Bohužel ježatku nemá cenu uskladnit do mrazáku, protože po rozmražení velká většina semen rychle opadá ( alespoň u mne).
Jsem chovatel, který nemá čas běhat po přírodě a cokoli shánět. Jezdím po zemědělských podnicích a tak občas přivezu ptačinec - žabinec, někdy lebedu nebo ježatku. Z travních semen krmím srhu, kterou kupuji u semenářů. Letos jsem AG "trestal" dietou, postavenou na semenech srhy. Myslím, že jim to docela prospělo. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1650 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Ježatka kuří noha
Dobrý den,

děkuji. Jsem takový chovatel - amatér v malém, a tudíž pokud mám možnost beru to pro své amadiny jako zpestření. Rozhodně jsem nikdy neslyšel, že by se dala ježatka sehnat komerčně - ani mne to nenapadlo. Mám už vytipovaná nějaká místa, kde bývá k sehnání. Stejně, pokud vím, tak její čas přichází až někdy kolem sklizně obilí u nás. Takže většinou dostanou je párkrát, než mi místní zemědělci sklidí pole a ještě ne ani každý rok. Též jsem ji zahlédl v lese (na pomezí paseky), ale tam ji hned do druhého roku vyhubili zřejmě záměrně, aby se nešířila. Tam jí bylo hodně. :(

Zdraví T. Frýba.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1651 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Ježatka kuří noha
To Japonské proso zřejmě zrkmuji ve směsi Deli Nature č. 84, ale nevím, zda by tato směs vyklíčila, resp. právě japonské proso v ní.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1652 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Ježatka kuří noha
Dobrý den.
Japonské proso, jako komponent kupuji od Versele Laga, je běžně v nabídce. Pytel 20 kg stál v poslední dodávce něco okolo 700 Kč - ceny komponentů se sezónně mění. Klíčí celkem normálně, i když jej naklíčené nezkrmuji, pouze nabobtnalé.
Ježatka, kterou jsem v ČB kupoval, byla vlastně zadinou (tedy odpadem) při čištění obilí.
M.Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #1653 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Ježatka kuří noha
20 kg japonského prosa by mi vydrželo déle než na rok a to bych možná nemusel krmit nicčím jiným. :lol: Raději přidávám senegal. Teď jej budu zkoušet klíčit. A jako základ mají tu 84ku Deli Nature. Od Versele-Laga jsem kdysi taky kupoval. Pak tam začli do některých směsí přidávat granulky, což jsem nechtěl, resp. ptáci na to nebyli moc zvyklí, ale vím, že bylo možné objednat i bez granulí. Navíc můj oblíbený eshop přestal fungovat v té podobě, v jaké jsem byl zvyklý (amazonia.cz - je tam jen odkaz na epapousek.cz - a tam mi to nějak nevyhovuje) fungovat. Jezdím občas na burzy (po pauze v chovu), ale zatím se spíš rozkoukávám. Astrildům rudokrkým jsem tam nakoupil mohár - dva druhy a travní semena, což všem moc chutnalo. Jinak jsem byl vždy spokojen se směsmi Deli.

Když jsem se letos po pauze vracel k chovu, byl už ovsík vyvýšený "po sezóně". Takže ten nepřipadl v úvahu.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.524 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka