Diskuze o chovu

Sezóna 2017/2018

Více
6 roků 2 měsíců zpět #1723 od chocholousmartin
Sezóna 2017/2018 vytvořil uživatel chocholousmartin
Zdravím kolegové,
otevřel bych téma, které se tu sice objevuje každým rokem, ale ne pokaždé se stejnými výsledky. Tak sezóna se nám blíží ke konci ( alespoň pro většinu z nás, někdo je třeba teprv v polovině)....S jakými výsledky?

Za mě byla sezóna rozpačitá, ale pokud to shrnu tak asi i úspěšná. Začátek sezóny byl raketový, konec už byla slabší část. Co se týká řeči čísel, tak tu "lítá" cca 70 apč ( všech mutací), 15 apt. Nakonec i 16 rákosáků ( ale s těmi jsem se letos hodně potrápil oproti loňským rokům) a pak hlavně cca 120 AG . Kvalita si myslím, že bude dost diskutabilní, ale to napoví až přepeřování. Manželka říká, že jsem náročný čím dál víc a sebekritický :whistle: Letos mám dost problémů s mladými AG po odstavu do doby než začnou přepeřovat....tolik uhynů v tomoto období už nepamatuji leta! A to jsem prakticky vůbec nic neměnil v technologii....Ale těd snad trochu pomohl "přítel Glukopur" ;)

Chovu Zdar a AG obzvlášť ;)

M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
6 roků 2 měsíců zpět - 6 roků 2 měsíců zpět #1724 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Sezóna 2017/2018
Dobrý den kolegové.
Přidám také prozatímní dojmy z letošní sezóny. Mám odstaveno něco přes 40 mláďat, nějakých cca 15 jich je ještě v budkách. Prozatím jsem odepsal 4 mláďata - dvě pár odmítal krmit a i přes moji intervenci je nechal.V té době nebylo kam je podložit. Zbylá dvě mláďata se vylíhla (každé v jiném hnízdním cyklu) u jednoho páru, jako v pořadí sedmé mládě a sourozenci - někteří už ve stáří tří dnů, je ihned ušlapali. Ale vzhledem k tomu, že mladí teprve začínají přepeřovat, je zatím brzy hodnotit. Sezónu jsem teď na cca měsíc přerušil a koncem února nebo začátkem března bych ještě rád jeden hnízdní cyklus nechal proběhnout. K tomu mě vedou dva důvody. První je skutečnost, že páry normálně odhnízdí, vyvedou mladé, už před jejich vylétnutím si samice začne snášet. Potud by se nedělo nic nového. Ihned po vylétnutí mláďat budku odeberu, samice si občas snese ještě jedno, dvě vajíčka a dost. I sem je to normální. Po odstavu nasadím budku a páry místo druhého cyklu, začnou přepeřovat. Stalo se mi to u cca 60 % hnízdících párů.
Druhým důvodem prodloužení chovné sezóny je motivace zkusit světový šampionát - v roce 2019 bude v Holandsku, ve Zwolle. Pak se na delší čas přesune mimo můj akční rádius a když se snad jednou vrátí do "civilizovanějších končin", budu "starý dědek" a už nebudu jezdit vůbec nikam. Uvidím, jak se ptáci v takto pokročilé době chytnou.
Přeji všem mnoho úspěchů v odchovech. M. Vít
Poslední změna: 6 roků 2 měsíců zpět uživatelem vitmichal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.307 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka