Diskuze o chovu

Scatt

Více
5 roků 11 měsíců zpět #1758 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Scatt
Ty stránky nenavštěvuji. Jenom pro informaci dávám odkaz na stránku výrobce Scattu, kde je popis preparátu (stručný). Večer, pokud si na to vzpomenu, až budu doma, mohu sem dát odkaz na širší pojednání o preparátu, když jej najdu. Nicméně, aplikaci mám odzkoušenou a nemám důvod ji měnit. Hezký den. M. Vít
www.vetafarm.com/wp-content/uploads/2018...tional-Catalogue.pdf

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 11 měsíců zpět - 5 roků 11 měsíců zpět #1759 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Scatt
Jak vidím, Vetafarm znáte. Takže se omlouvám, za zbytečný odkaz. SCATT, tedy moxidectin, má oproti S 76, tedy ivermectinu, jednu zásadní výhodu - má dlouhodobý účinek. Někdy se udává až 13 týdnů po aplikaci. Zda to je až tak dlouho si nejsem jist, ale určitě se jedná o delší dobu, oproti S 76. Tam je zase výhoda možnosti aplikace do vody, kdy se nemusí ptáci odchytávat. Ve svém chovu používám oba preparáty v symbióze. Před chovnou sezónou provedu přeléčení S 76 v délce 4 týdnů. První týden aplikuji tři dny po sobě, další tři týdny 2 dny po sobě a následně pak každý měsíc (když na to nezapomenu) jednu dvojdávku. Scatt dávám, jak jsem uvedl při odstavu, dále při návratu z výstav, všem nově získaným kusům a také při prodeji. Existuje již i vodorozpustný moxidectin, ale zatím jsem neměl potřebu jej objednávat protože výše uvedený model mi funguje celkem dobře. Ale při další objednávce si jej nechám poslat, abych mohl vyzkoušet i tento preparát. S 76 - ivermectin- jsem, shodou okolností, aplikoval právě včera a dnes. Mám na hnízdech ,mladé amady červenouché - colorie, i již vylétlá mláďata a nezdá se mi, že by jim aplikace nějak vadila. Podobně je tomu pochopitelně i u AG. Ale berte to prosím pouze jako můj názor nebo zkušenost. Ještě jednou, hezký den. M. Vít
Poslední změna: 5 roků 11 měsíců zpět uživatelem vitmichal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #1760 od Kalafut
Odpověděl Kalafut pro téma Scatt
Dakujem vam pan Vit.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #1761 od Kalafut
Odpověděl Kalafut pro téma Scatt
AG chovam len kratko 1 rok takze som velmi rad za kazdu radu ;-)
S pozdravom Peter K.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.484 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka