Na Vaše otázky zde bude odpovídat MVDr. Oto Huml. Diskuze je moderovaná.

Přeléčení

  • Sergi
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
7 roků 9 měsíců zpět #1345 od Sergi
Přeléčení vytvořil uživatel Sergi
Zdravím a prosím o radu, mám ivomec určený pro dobytek, jak jej upravit na dávkování pro AG? Myslím tím jak do vody, tak i na kůži, v jakém poměru se co ředí, vím, že to bylo všude omíláno, ale mám v tom hokej, Prvně nevím, v jaké je pův. preparát koncentraci, lze jej normálně kápnout na kůži teď? Nebo je potřeba jej ještě naředit a jak? Díky za reakce.
PS: Slyšel jsem i o jiných preparátech, ale tenhle je pro mne cenově nejvhodnější.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #1346 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Přeléčení
Dobrý večer.
Preparátů použitelných pro uvedený účel je několik. Ať již s obsahem ivermectinu nebo moxidectinu. Preparát IVOMEC, který je určený pro hospodářská zvířata, lze použít. Používal jsem dříve nejčastěji Galmektin, ale i Ivomec. Nejběžnější je v 1 % koncentraci (10 mg ivermectinu na 1 ml preparátu). Tento není potřeba dále ředit. Aplikuje se na holou kůži, např. na křídlo (jeho vnitřní ohbí), na krční nažiny nebo i na nohu - vždy 1 kapku. Má dobrou účinnost. V současné době používám obdobným způsobem Scatt ( moxidectin) a jednou za rok dělám preventivní, čtyřtýdenní přeléčení preparátem S 76 (celkem 8 dávek).
Přeji hezký večer. M. Vít
Poslední změna: 7 roků 9 měsíců zpět uživatelem vitmichal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #1347 od Sergej Sokov
Odpověděl Sergej Sokov pro téma Přeléčení
děkuji za reakci, bál jsem se, aby to ptáci vydrželi, myslím aplikaci na kůži, u savců to prý působí mnohem silněji, o S76 vím, jen nelze sehnat- v malém balení už vůbec

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #1348 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Přeléčení
Ještě jednou dobrý večer.
S ivomekem mají problémy kočky, některá plemena psů ( u obou kategorií se používá moxidectin nebo selamectin), ivermectin nesnášejí akvarijní rybky. Pokud jde o S 76, ozvěte se mi na můj e- mail ( mivifinches@seznam.cz). M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #1350 od Sergej Sokov
Odpověděl Sergej Sokov pro téma Přeléčení
Děkuji, kontaktoval jsem vás, je pravda, že po čase ztrácí přípravek na účinnosti, tedy po naředění vodou? Tedy mám na mysli S 76
Poslední změna: 7 roků 9 měsíců zpět uživatelem Sergej Sokov.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #1351 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Přeléčení
Dobrý deň.

Pokiaľ sa S76 rozriedi s vodou, tento roztok je živý - účinný cca 8 hodín. V tele vtáka je S76 účinný po dobu 48 hodín. Je šetrný k organizmu a podľa výrobcu sa môže podávať podľa potreby počas celého chovného cyklu - kedykoľvek. Je nutné dodržať spôsob dávkovania.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: humloto
Vygenerováno za 0.458 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka