Diskuze o chovu

Chovné zařízení

  • Marcel KUNAY
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 3 měsíců zpět #1222 od Marcel KUNAY
Odpověděl Marcel KUNAY pro téma Chovné zařízení
Můj první projekt .
Na kterém jsem si vyzkoušel všechny vychytávky (+) i (-).
Poučen z chyb pracuji na Projektu II. Mám na to jeden pokojíček.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1229 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Chovné zařízení
Pane Kunay,
sám jsem takových projektů udělal X. V současnosti jsem začal projekt X+1. Manželka se mi za to směje, že nejsem spokojený, ale vymýšlím. Věřte, že je to pro většinu chovatelů nekonečný příběh a když jeden projekt dokončí tak řeknou, že to bylo naposled. :)
Podstata je uvědomit si jaké ptáky a kolik bude na konci. Alespoň +-. Ideálně je mít menší unifikované klece (pro guldy stačí 60x40x40), s možností jejich propojení a dvě voliéry kde jsou ptáci kromě času odchovu a přípravy na výstavu. Pokud možno vše by mělo být stejné, krmítka, napáječky, hnízda atd. dokonce i misky a to vše s důrazem na jednoduchost údržby - čistoty. Různorodost zdržuje. Pokud to jenom trochu jde vše ovládané zvenčí. Nejde o klid pro ptáky, ale o Vaše pohodlí. Naopak ptáci by neměli být moc v klidu. Viděl jsem chovy kde se před vstupem do místnosti klepalo na dveře, nesměli vstoupit více než dva lidi a podobné věci, jenom aby se ptáci nevylekali. Pokud takto nesocializovaného jedince dostanete (mám takovou zkušenost - i letos) do chovu, je to do doby než si zvykne neštěstí. Domestikovaný pták má být do jisté míry socializovaný. Něco jiného bude vyžadovat raritní pták. To jsem ale odbočil.
Přeji Vám aby ten projekt 2 byl ten pravý a poslední.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1230 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Chovné zařízení
Zdravím,
tak pod tohle se Vám klidně podepíšu p.Jaroš ! ;) už si taky s těží vzpomenu co bylo můj první projekt, natož kolikátý to je teď :) taky padne ta věta: A teď mám na nějakou dobu klid!
Nemyslete nejste jediný komu se manželka směje, že si pořád něco vymýšlí :) ono to je i dáno tím, že jsou jiné a jiné možnosti, materiál, krmení, technologie.....
Ale když si třeba vzpomenu jaký byl chov třeba před 20 lety a teď, tak si říkám jak ty ptáci mohly vůbec přežít. Hodně se toho změnilo!
Ale přeju p. Kunay víc takových projektů, spokojených chovanců i vaší spokojenosti. ;)
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1240 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Chovné zařízení
Dobrý den.
Naposledy jsem dával obrázky zařízení před použitím. Tak teď vložím zařízení již použité. Předtím bylo čistší. M.V.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.451 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka