Diskuze o chovu

Chovné zařízení

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1117 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Chovné zařízení
Ahoj Mirku.
Na kolaudaci přijedu rád. Kromě omezeného prostoru pro mne existuje ještě jedno omezení a tím je čas. To byl zásadní důvod pro instalaci všeho zvenku. Krom budek jsem to měl nainstalované i ve starších klecích. U budek si nejsem jist, zda umístění vně klece je vždy nejlepším řešením. U některých párů se projevuje značná nechuť k hnízdění v budce umístěné mimo klec. Ale jedná se o malý počet párů, takže nelze zobecňovat. Jak jsem napsal, zásadním kritériem je pro mne čas. Ráno dávám denně čerstvou vodu a také vaječnou míchanici nebo rozmrazené laty, klíčený senegal, okurku atd. - tedy měkké krmivo. Jak jsem napsal, mám max. 24 nových a 12 starých klecí pro odchov AG. K tomu 25 klecí na tréning či samostatné umístění a šest klecí jako karanténu a nemocnici. Při plném stavu tedy přes 60 krmných míst. To nebývá často, ale i tak běžně obsluhuji 40 krmných míst. Pokud bych musel pokaždé sáhnout dvakrát do klece, nemohl bych stíhat nebo bych musel vstávat mezi 3 a 4 hod ranní. Odjíždím běžně před sedmou hodinou ranní do obvodu. Vstávám v 5 a nakrmení s napojením mi trvá cca 40 min, včetně přípravy míchanice a rozmražení lat či klasů nebo hmyzu. Zbytek mám na "zmrtvýchvstání" své osoby. Je to tip- ťop. Když bych měl krmítka v klecích, trvalo by to minimálně hodinu až hodinu deset minut. Takže pro mne není limitem jen málo místa v paneláku, ale především čas. Takže to, co mám považuji (pro svoji osobu) za maximum zvladatelného. M

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1118 od dvorakjiri
Odpověděl dvorakjiri pro téma Chovné zařízení
Zdravím pánové
Celý září sem byl doma abych předělal chovné zařízení nové mřížky, krmení z venčí, jinak světla, plechové šuplíky atd. s prací sem byl spokojen ale dyš tam tak sedím a koukam na ty ptáčky pravou rukou si poklepávám na levé rameno říkam si nafotím to a dam to na web tak sem si uvědomil že svetla mi nevyhovujou a před pár dny sem to začal předělávat zpět dopředu a kolotoč začal nanovo to bych si ho ...... no nic méně to už je poslední uprava tak se snad už brzy objeví fotky tady (nesmím asi kolem toho chodit nebo to nikdy neskončí) J.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1119 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Chovné zařízení
Zdravím kolegové,
tak po delší době se musím přidat také do diskuze ;)
Začnu od konce, docela mě pobavil příspěvek Jirky, že to už po měsíci zas předělává :cheer: promin, že se směju, ale tohle také znám. Vždy připravuju vše dlouhou dobu dopředu a snažím se vše promyslet do detailu a pak se mi stává kolikrát to samé :P Ale to nejsme určitě jediní. Těším se na foto jak to vypadá.
Já udělal letos také kus práce v podobě nové místnosti na odchov ( viz foto víše) a v nových příbytcích již letají první letošní mláďata ;)
Koukám Michale, že si se konečně dočkal mřížek :) Měl možnost jsem to vidět u tebe osobně a na to kolik si na to měl místa to vypadá opravdu pěkně a snad to bude hlavně i funkční. Nejsem upřímně na jednu stranu příznivec malých klecí a možná moc stístněných, ale na druhou stranu tě chápu, asi bych to řešil uplně stejně :cheer:
Vždy se vše odvijí od toho kolik máme na to místa a co od toho očekáváme.
Určitě když se něco dělá je dobré myslet dopředu, nebudujeme to na rok či dva ( nebo aspon většina z nás ) a vzít to z gruntu. Já vždy když přemyšlím jesti něco mám udělat či né si pozvu dědu, ten se na to podívá a řekne většinou : To je dobrý, toho si nikdo nevšimne! No a je rozhodnuto! Hned jdu a předělám to či zbourám
:cheer:
Určitě doporučuju krmení mít z venku, taktéž vodu či budku. Na obsluhu ideální. A pokud možno jednotné. Nemám problém, že by zavěšená budka venku guldám vadila ( nebo aspoň většině). Mám budky spíš takové "papouškářské", tím myslím hluboké. Už přesně nevím proč jsme je tenkrát začaly dělat takové, ale jestli se nepletu, tak že se rodičům hůře vyhazují mladé ven, když je nechtějí ( ale jestli to uplně plní funkci nedokažu posoudit), ale pokud je chtějí vyhodit tak je asi vyhodí z jakékoliv budky. Ale nemám důvod je měnit, funkci plní dobře.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1122 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Chovné zařízení
Ahoj Martine.
Jenom jeden postřeh. Míval jsem klece větší cca 80 - 100 cm, voliérky pro pár i větší. Možná, že to vyzní divně, ale nejvíce odchovů jsem docílil v klecích o délce 50-60 cm. Pochopitelně ne všeho, ale třeba astrildy rudokrké (teď jsou zrovna dole vylétlá mláďata), běloprsky, astrildy rudobrvé, pásovníky krátkoocasé i škraboškové, astrildy rákosní. To jenom pro příklad. Na druhou stranu colorie, fidžiny nebo granátoví motýlci zde asi udělat nepůjdou, podobně jako astrildi rubínoví. Ale proto mohu dvě padesátky spojit a pak už by to jít mělo. Snažil jsem se, aby zařízení bylo funkční a co možná nejúčelnější. Časem uvidím, zda není někde chyba. To ukáže až provoz. M

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 6 měsíců zpět #1124 od opatmiroslav
Odpověděl opatmiroslav pro téma Chovné zařízení
Ahoj Michale,
no tak to Ti klidně podepíšu, čas to je to co dnes skoro nikdo nemáme.
Vůbec nechápu jak jsem dříve ještě stíhal chodit na ryby :ohmy:
Hezký večer mi.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 5 měsíců zpět #1146 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Chovné zařízení
Zdravím kolegové,
Dovolím si přidat několik fotek již letošních mladých "osadníků" v nových výletech. Zatím se jim tam snad líbí :) . Fotky nejsou nejkvalitnější, ale některá mláďata vypadají pro mě vcelku slibně, ale uvidíme co z nich bude po přepéření ;)
Chovu Zdar
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.435 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka