Diskuze o chovu

Uprava vody

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1044 od chocholousjiri
Uprava vody vytvořil uživatel chocholousjiri
Dobry den, tak nejak jsem tu nezaznamenal tema kolem upravy vody. Spolehate jen na pripravky typu Acidomid, Promotor a dalsi nebo upravujete (zpestrujete) vodu jeste jinak?
O co mi jde. Ma vubec smysl nejak upravovat vodu guldam? Me napadaji treba takove ty proflakle zdrave veci jako je caj ( hermanek, kopriva.....) nebo nekdo dava i cesnek. Osobne si myslim ze uprava vody je dulezita jelikoz vodu pit musi a da se tim padem do ptaku dostat veci ktere jinak treba odmitaji nebo ignoruji. Samozrejme lidska travici soustava je uplne odlisna od ptaci a otazkou take zustava zda- li jim to vubec neco da nebo naopak neublizi.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • ninikovaeva
  • Návštěvník
  • Návštěvník
8 roků 7 měsíců zpět #1055 od ninikovaeva
Odpověděl ninikovaeva pro téma Uprava vody
Já toho používám hodně ,teda kromě chemie.Mátu,heřmánek,česnek,kopřivu,med,grepavit.
Buď do napáječek nebo do koupelen. Taky jsem koupila dezinfekci do vody pro holuby a dávám jednu kapku na litr vody do koupele. V přírodě mají mnohem větší možnosti,tak se snažím jim to spestřit,Pokud ale něco dělám špatně prosím dejte vědět.Provozuji tohle tři roky a prozatím všichni přežili... ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1057 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Uprava vody
Dobrý večer.
Úprava vody svůj smysl má. Lze ji provádět mnoha způsoby. Zásadní ale je vodu pravidelně měnit a za hranici "použitelnosti" jako nápoje považuji, bez aplikace konzervantů, 12 hodin. Je celkem zajímavé, co za bakterku se podaří rozmnožit z pitné, chlorované vody. Až jeden kouká, co pijeme. V chovu dávám vodu ráno cca v 6 hodin a odpoledne v 17 - 18 hodin odebírám napáječky. Ty pak naložím do SAVA a asi za hodinu je z něj vyndám. Nechám odstát do rána a znovu dávám vodu.
Pokud jedu pryč, pak podávám zásobu vody na max. 24 hodin. Tuto ošetřuji konzervantem. Používal jsem FORTICOAT , jablečný ocet - tyto preparáty jsou bez problémů. Zkusil jsem i Acidomit, ale nepovažuji to za dobré řešení. V současné době používám AVICLENS a jsem s ním spokojen. Mimo konzervace vody v něm i nakličuji a také bez problémů.
Většina používaných konzervantů pracuje na principu okyselení nápoje. Tím se zamezí zmnožení bakterií, z nichž některé mohou být patogenní - Salmonela, Klebsiela, E. coli a pod.
M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1066 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Uprava vody
Zdravím,
také vodu upravuji, sice jen ACIDOMIDEM a koupelničky nakladám do sava či kyseliny chlorovodíkové (pro odstranění vodního kamene, ale to jen tak 1x za 2 měsíce). Jsem spíš zastáncem, že všeho moc škodí a ptáci pak spíš zchoulostivějí než že by to pomahalo.
Nedávno mi volal pán, že má nemocnou samičku a jestli mu nemužu poradit co ji má dát nebo co jí chybí. Začal mi vyjmenovávat tolik preparátů, vitamínů aj., že tolik jich snad ani neznám.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1067 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Uprava vody
Ahoj Martine.
Do určité míry s Tebou souhlasím. V řadě případů bývá méně více. U drobných exotů tohle ale neplatí vždy. Aniž vím, kdy probíhají větší burzy v Evropě, lehce to zjistím. Po Zwolle, Reggiu apod. mám tak za 5-7 dnů tolik telefonů, že bych neudělal nic jiného. A smutné je, že volají často chovatelé opakovaně ( teď bylo Zwolle v sobotu a máme pátek a už bylo několik chovatelů drobotiny, jeden s loriem, další dva až tři s carduelidy a tak dále. Jde o to, aby si každý chovatel udělal svůj systém, který obměňuje a doplňuje souběžně s vývojem znalostí a vlastních zkušeností a také podle nových, modernějších přípravků na dezinfekci, prevenci a pod. Ve svém chovu dělám několik málo úkonů celkem pravidelně a nestěžuji si. Jedním z nich je i úprava vody. Jak jsem již psal, dávám AVICLENS, pokud jedu pryč a vodu ponechávám déle jak 12 hod. Je mnoho chovatelů, někteří i z Klubu, kteří mohou potvrdit co námahy a prostředků pak stojí náprava a nikdy se neobejde beze ztrát. Jinak používám ještě GREPAVIT, což je extrakt ze semen grapefruitu. Ten má silný účinek na kvasinkovou infekci. Ten dávám pravidelně. Občas extrakt nebo olej z ostropestřce. Tyto preparáty ale vždy pouze na max. 12 hodin.
Ještě k Acidomitu (du). Nějakou dobu jsem jej před lety vyzkoušel a něco se mi na něm nelíbilo. Nechal jsem si udělat laboratorní rozbor a od té doby jsem na něj alergický. Jsou preparáty, které ptákům nevadí (neškodí, ale ani moc nepomáhají - je jich většina), jsou i preparáty, které opravdu pomáhají (těch je výrazně méně), ale výše uvedený preparát skoro škodil. I dnes mám řadu negativních ohlasů, především ve spojitosti s metabolismem vápníku. Nicméně je věcí každého chovatele, jaký preparát používá.
M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #1068 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Uprava vody
Zdravím p.Vít a všichni ostatní,
Děkuji za reakci, myslím, že nejen pro mě zajímavé informace a důvod k zamyšlení. Upřímně už nějaký čas uvažuji, že tento preparát změním. Také začínám o jeho učinku pochybovat. Ale 10 lidí na něj nedá dopustit a 10 vám řekne, že je k ničemu nebo dokonce škodí. A teď si vyberte? :whistle: To je i to o čem jsem tu psal, těch různých preparátů a možností je tolik, že se v tom muže běžný člověk jen těžko už orientovat a každému funguje něco jiného. Jsem i zastáncem takového toho fotbalového, že : Vítězná sestava se nemění nebo ne aspon razantně :cheer: A mě to zatím fungovalo a funguje už nějaký čas (musím zaklepat!!) ;)
Možná tu ještě nezazněla také důležitá věc, že podávám vodu 1 den odstatou, to je také svým způsobem úprava vody.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.549 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka