Diskuze o chovu

Co na dno klecí

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1422 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Co na dno klecí
Dobrý večer.
Souhlasím s Jožkou. Rošt eliminuje především kontakt ptáků s krmivem kontaminovaným trusem. To je jeho základní funkce. Použití roštů rozumím, i když je v chovu nemám. Nemám na ně technologii. Kdybych ještě jednou něco budoval (jako že už nebudu), šel bych do plastových klecí a asi i s roštem. Nicméně v mém případě je to pouze ve stavu "kdyby" a v tom to také zůstane. M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1423 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Co na dno klecí
Zdravím kolegové,
toto téma je jistě polemické ( jakož to spousta jiných ). Co se týká poletavého ptačího prachu, tomu se nevyhnete nikdy. Jedině, že by jste tam žádné ptáci neměl ;) . Jen jej muže eliminovat, ale na to stačí jak již bylo zmíněno, vhodná čistička vzduchu. Pokud aspon trochu pravidelně šuplík umyjete, tak s prachem problém není. Ale to je stejné s těmi štěpkami. Pokud je nebudete pravidelně měnit, prach se v nich bude držet.... Já je taky už odzkoušel. Na "oko" to vypadá hezky a když jsou nové, tak hezky i voňí ;) ale jak se do nich dostane trochu vody např. z napaječky nebo je vlhčí trus, tak to "hezky" smrdí a plesniví.... Ale taky záleží na kvalitě stěpek. Ale to si chce odzkoušet. Co muže fungovat jednomu, nemusí fungovat druhému a naopak ;) Takových experimentů už jsem si vyzkoušel až až :cheer:
Co se týká mřížek, ty jsem zatím nezkoušel. Možná proto je doposud nemám :) když něco funguje, nerado se zasahuje ke změně ;)
Ale rád se podívám na výsledek Vašeho snažení ..... A držím palec aby to bylo funkční...Ale to prověří až samotný provoz.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.386 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka