Diskuze o chovu

Plastové budky

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1406 od chocholousmartin
Plastové budky vytvořil uživatel chocholousmartin
Zdravím kolegové,
Jaký máte názor nebo zkušenost s plastovými budkami. Já je letos hodně zvažoval, ale nakonec jsem udělal nové dřevěné.... Pokud procházím stránky zahraničních chovatelů, tak tam už na jiné než plastové ani nenarazíte. Trochu mě jen odrazuje, že to je materiál, který nedýchá....ale udržba a hygiéna musí být super.

M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1407 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Plastové budky
Ahoj Martine.
Plastové budky je zajímavé téma. Bude mít řadu zastánců i odpůrců. Patřím spíše k jejich odpůrcům. Kdysi dávno je vyráběl "šéfkonstruktér" Míla Justel. Na mytí a dezinfekci perfektní. Mikroklima naopak velmi špatné. Později se to trochu zlepšilo, když se udělalo větrání nahoře i dole. Nicméně při hnízdění se tam občas kondenzovala voda, kterou např. běžná překližka "vytáhne". Takže jsem od plastových budek ustoupil. Pokud to chceš vyzkoušet, mám jednu z italské produkce a rád |Ti ji na zkoušku věnuji, Někdo mi to tady nechal jako vzorek. Za sebe plastové budky asi ne. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět - 7 roků 7 měsíců zpět #1408 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma Plastové budky
Dobrý deň!
Je veľa typov plastových búdok ktoré dostať kúpiť už aj na našich burzách. Sú nepomerne drahšie ako drevené (po hniezdení možnosť likvidácie) a záleží na vetraní v nich. Podstatná je vlhkosť v chovnom zariadení ako aj množstvo mladých v hniezde a aj na chovnom páre, ktorý nosí do hniezda aj vlhký materiál. V prílohe uvádzam druh búdky aj s otvormi v dne a vrchnej časti, ktorá slúži aj ako kontrolná. Nikdy som plastové búdky nepoužil.

Pozdravuje V.M.
Přílohy:
Poslední změna: 7 roků 7 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1409 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Plastové budky
Zdravím Vás,
to je od STA Soluzioni, náš sponzor prodává od firmy 2gr podobné:
www.volieryzelinka.cz/plastova-budka-pro-drobot-diamond/
větrání je po bocích a snad i dole. Cena je samozřejmě zajímavá až po 3 sezóně,

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1410 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma Plastové budky
Zdravím aj ja Vás p. Jaroš,
je ale otázne koľko kontrol pri otváraní vydrží spoj Vami uvádzanej búdky.
V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1411 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Plastové budky
No to nevím, sám jsem nevyzkoušel ani jeden typ, ale mám pár výrobků z plastu od této firmy a je to velmi slušná kvalita, Například mám od nich klece, které mají boky z plastu. Původně jsem myslel že ty úchytky se ulomí a tak jsem si rovnou vzal i náhradní. Dnes vím, že vydrží i brutální zacházení. Mám taky od nich přepravky a taky vydrží mnoho.
Láká mně to, ale musel bych koupit 20 ks, a bylo by mrzuté zjistit, že hnízdo plesniví. Mám pár kterému musím měnit každých 7 dnů po vylíhnutí, jinak opravdu zplesniví a pak jsou ptáci co jsou v pohodě a tam to udělám jenom občas, obvykle při kroužkování.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.482 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka