Diskuze o chovu

Plastové budky

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1412 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Plastové budky
Zdravím.
Tak ja už 2 plastové budky od 2gr měl doma na zkoušku. A Jirka jich ma doma vic a použivá je pravidelně. Snad se pak s nami poděli o zkušenost sám. Ale vim, že někdy má problém pravě s tou vlhkosti, ale zaleži na vlhkosti v mistnosti.
Ale jak jsem psal, zajimavé je, že v italii, španělsku prakticky jiné budky už nepouživají.....myslím, že postupně se to prosadi i u nás....
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1413 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Plastové budky
Jen ještě dodam, že jsem měl ty budky, na které psal odkaz p.Jaroš. Měl jsem k nim 2 vytky. Zvlaštni otvirani ze zadu, které nešlo otevřit jen tak jednoduše. A pak poměrně malý vletovy otvor.
Jinak větraní bylo jen z boku. Ze spodu a vrchu nic.... Ale typu a vyrobcu je jistě vice. Ty budky, na které odkazuje p.Makovický, ale vypadají zajimavěji.....
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1415 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Plastové budky
Dobrý deň.

Patrím tiež k chovateľom, ktorí skúšajú aj nové veci.
Búdku od 2GR som plánoval kúpiť, aj som ju mal v ruke, aj sa mi na nej niečo nepozdávalo. Neviem už, čo všetko to bolo, ale pamätám si, že som sa obával, koľko rozoberaní, pri potrebe čistenia, búdka vydrží. Pritom mám veci od 2GR a viem, že plasty majú veľmi kvalitné.
Aj ja ich vidím prakticky pri všetkých chovateľoch v Taliansku, Portugalsku a Španielsku.
Zatiaľ som ostal pri drevených búdkach, ktoré kupujem v dobrej cene 10€ za 11 kusov. Po jednom použití ich "dezinfikujem" v peci.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1416 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma Plastové budky
Dobrý den,

o kvalitu zpracovaní bych se neobaval. Ani kvalitu plastu,potažmo kolik taková budka vydrží používání. Není vyrobena z žádného vysloveně tvrdého plastu. Pracoval jsem 5 let jako udžbář hydraulických lisů na plastové výrobky ;) tak o plastech něco málo vím ;) . A myslím, že firma 2gr není nějaký začátečník a mají to jistě otestováno......
Já byl už témeř na 100 % rozhodnutý je pořídit, ale nějak jsem nemohl "překousnout" to zvláštní otvírání budky v zádech budky, které otevřit pokud budka vysela a nedželi jste ji pevně v rukou je téměř nemožné. Jirka si na to dokonce pořídil malý šroubovák, kterým budku otvírá ;) . Netuším kde soudruzi z Itálie udělali chybu :)
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1434 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Plastové budky
Kolegové,
do včera mi to pořád v hlavě vrtalo. Bohužel času je už málo, jelikož jsem sesadil předevčírem páry. Škoda, že to téma nebylo někdy v srpnu.
Prvně co se týče zda vůbec plast, jsem už pro sebe vyřešil - ano. Dokonce jich pár už mám.
Plast používám léta v chovu kanárů a tam nebyl žádný problém, Dokonce to císařské hnízdo je velikostně ok, Jenom má otevřený celý předek a důlek navíc. Pro sebe jsem si teda včera vymyslel, že do něj vložím krabičku z kartonu (12x12x6 cm). Jsou to hnízda rozebíratelné, dobře stohovatelné, cena je kolem 50-ti korun. www.volieryzelinka.cz/cisarske-hnizdo-zelene/
Pro ty z vás kteří pořád neví zda plast ano nebo ne, tady je pár obrázků z velkofarmy drobotě. Pokud se dobře podíváte uvidíte tam i nedomestikované druhy

allevamentoeneaciccarelli.com/articoli/a...-piu-grande-deuropa/
allevamentoeneaciccarelli.com/come-allevo/
Ty klece jsou klasické italské 60x40x30cm s rošty a papírem, který jsme probírali jinde,

Tady je fotka ze zdroje:
forummistermandarino.forumfree.it/?t=54705262

Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1435 od chocholousjiri
Odpověděl chocholousjiri pro téma Plastové budky
Zdravim, tak take ja prispeji svou troskou do diakuze. Jak jiz zminoval Martin tak ja pouzivam uz druhou sezonu od 2gr. Jsem s nima spokojen samozrejme jako vsechno tak i tyto budky maji sve mouchy ale spise jde o vyhody hlavne co se tyce hygieny. Daji se snadno vydezinfikovat. Jedine co me trochu trapi je vyssi vlkost coz je zpusobeno samozrejme pouzitym plastem a navic tomu nahrava moje prozatimni odchovna ve sklepe kde se najare a v lete drzi hodne vlhkosti. Mozna bych tu mohl vyvolat mensi poddiskuzi co za material by mi mohli pomoci tuto neduhu odbourat. Nejdriv chci zkusit dat na dno hoblovacky ktere by mohly pripadnou vlkost alespon trochu absorbovat ale pokud by nekdo mel nejaky jiny napad tak bych byl rad. Ale jednim dechem bych chtel dodat ze to neni az zase tak palcivy problem ze bych s nimy nebyl spokjeny a tu vlhkost resim vymenou budky kdyz pozoruji ze je mladaty uz nadmiru znecistena. Jinak pokud chovatel v zime topi a ma klasicke podminky sucho a teplo tak neni vubec zadny problem.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.468 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka