Diskuze o chovu

Plastové budky

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1585 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Plastové budky
Kolegové,
ke konci chovné sezóny můžu hodnotit zda byl, nebo nebyl, dobrý nápad používat plastové boudy. Byl.
Plastové boudy mám udělané, jak už jsem psal výše, z plastového kanářího císařského hnízda. Uřízl jsem plastový důlek (překážel při skladování) a vložil nejprve kartonovou krabičku, z obavy o zvýšenou vlhkost, kterou jsem nakonec nahradil plastovou cca 12x11x6cm. Budka má cca 12x11x11 cm a je v přední části z půlky otevřená. Prostorově vyhovuji i početnějším hnízdům. Vlhkost v místnosti nepřekračuje 50% a hnízda jsou suchá. Výsledky v počtech a kvalitě jsou stejné - jenom pro příště ubyla jedna otrava z každoroční výroy budek.
Takže doporučuji.
V

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1586 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Plastové budky
Ahoj Vláďo.
Doposud jsem byl nepřítelem používání plastových budek. Nicméně člověk má zkusit všechno. Tak jsem jednu zkusil a jsem spokojen. A to až natolik, že na příští hnízdění si pořídím pouze plastové budky ( tedy alespoň tam, kde to půjde). Bál jsem se vyšší vlhkosti - opocení budek. Opravdu zbytečně. Takže konec každoročního shánění , kdo, kde a jak vyrobí potřebný počet budek. Plastové se dají použít dlouhodobě, jejich vydezinfikování je jednoduché - takže není co řešit. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 2 měsíců zpět #1587 od stepanekpetr
Odpověděl stepanekpetr pro téma Plastové budky
Zdravím všechny spřízněné duše.
Jen krátce k tématu plastové budky. Používám budky značky DIAMO. Po malých úpravách jsem spokojen. Jak je patrno z obrázků tyto malé úpravy prakticky odstranily nepříjemné srážení vody a tím vzniku plísní. Teď jsou budky suché a zatím jsem nezaznamenal nějaký problém.
S pozdravem a hodně úspěchú v chovu přeje Petr Štěpánek
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.428 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka