Na Vaše otázky zde bude odpovídat MVDr. Oto Huml. Diskuze je moderovaná.

Vejce bez skořápky

Více
7 roků 4 měsíců zpět #1502 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Vejce bez skořápky
Dobrý večer všetkým.

Už dávnejšie som chcel odpísať, len ten čas.....
To, že to na Vás nejako doľahlo..., viem o čom píšete. Celé leto a sčasti ešte aj teraz som nejako "vyhorený". Dokonca až tak, že som uvažoval vypustiť sezónu. Myslím, že som asi našiel príčinu, tak teraz sa tomu , dúfam, vyhnem. Príčina u mňa ale nie je v problémoch, ktoré popisujete. To len aby ste vedel, že prekážky sú na preskakovanie, nie na podliezanie...

To, že vtáky majú rozdrvenú sépiovú kosť nič nerieši. Kľudne sa toho nemusia ani dotknúť. Chovanie kvalitných gúld nie je pásová výroba a ani nebude. Množstvo vecí, ktoré som pred tým "romanticky" odsudzoval, jednoducho sú potrebné. Jediná istota je podanie prípravku vo vode. Ja používam Calcium plus od Michala v sezóne aj 3 krát do týždňa a nemám problém so znesením vajca. Okrem toho im dávam aj vajcové škrupiny (teraz ide obdobie utvárania zásob). Tie majú radi. Sépiovú kosť majú všetky, klasicky zavesenú v celku a len niektoré si z nej zobnú.

Mimochodom, na nete som našiel jednu fotku, kde chovateľ odfotil svoju domácu meteorologickú stanicu v chovnej miestnosti, a na nej bol teplotný údaj 19,1°C a vlhkosť tuším nad 70%. Odpovede boli, že teplota OK, ale vlhkosť odpovedajúci drží pod 65%. Tak teraz si môže každý vybrať... Je ale pravda, že všetci v Portugalsku a Španielsku odchovávajú pod pestúnmi, skoro vždy pod pestúnkami, a pestúnky nezliezajú z mladých po týždni, ale skoro do vyletenia z hniezda ich zahrievajú.

Neberte to osobne, je to taká moja fráza, najväčšia problém chovateľov je nedostatok trpezlivosti. :)

JS

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: humloto
Vygenerováno za 0.477 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka