Diskuze o chovu

Chovná sezóna 2015-2016

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1214 od vladimir.jaros
Ahoj Jozef,
gratuluji k pěkným kanárům :-), nikdy jsem moc nechápal budky do L, nebo s vletovou rourou atd. Moje zkušenost je, že budka má být veliká tak akorát. Raději o chlup menší než větší. Sám používám 13x13x13 +-. Pokud je větší tak jsou vejce roztahané a zastydlé. I když existují poctiví stavěči hnízd a pak je to asi jedno. Moji ptáci jsou každým rokem v poctivosti stavby čím dál horší. Nebrečím, jenom konstatuji a umím si s tím poradit.
v

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1215 od Tomáš Petržela
Dobrý večer pane Jaroš můžu se zeptat jak to řešíte s tím hnízdem a rozkutálenou snáškou?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1216 od vladimir.jaros
Řešení je udělat vše tak aby se nerozkutálelo nic. Pevný základ, odebrat materiál po snesení prvního vejce, denně kontrolovat a v případě potřeby upravovat hnízdo. Jsou ptáci co pořád něco vylepšují až do vylíhnutí a na ty si dát pozor. Budky mít všechny stejné, nějakou navíc. Materiál stejný i barevně. Budky zavěšené zvenčí tak, aby nebylo obtížné je kontrolovat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1217 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
také jsem nikdy moc nechápal budky do L či podobné, ale pro někoho třeba učel mají. Každému funguje něco jiného. Osobně používám budky 13x13x19cm do hloubky. Osvědčili se mi jednak z důvodu, že samci kolikrát staví či pořád udržují hnízdo a v nízkých budkách se mi dostávali až na samé dno. Pak se vejce opravdu kutaleli všude a nic z toho nebylo. V těchto budkách se mi to nestává. Pak také z důvodu, že mlaďata nevyskakují příliš brzo ještě nedostatečně opeření. A také mají rodiče větší klid při sezení.
Na uplné dno ještě dávám hrst hoblin a pak hnízdní materiál. Jako hnízdní materiál používám už od nepaměti sušenou trávu "psineček" ( jemná a dlouhá tráva). Důležité je dostatečné množství a pak staví kolikrát až nedobytná hnízda.
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1218 od chocholousmartin
Přidám pár foto hnízd, ale sezóna mi už pomalu končí tak není moc hnízd k focení ;)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1260 od chocholousmartin
Zdravím,
jen sem přidám 1 malou zkušenost z letošní sezóny.
Dal jsem dohromady pár od kterého jsem očekával, že by mohl být slušný potenciál na kvalitní mladý. Asi ten nejlepší v letošní sezoně. Takže očekávání velké.
Začalo to tím, že samice byla dost " drsná" na samce ( no prostě byl samec podpantoflák). Ale nakonec začala snášet. Snesla a jak se dalo čekat, neseděla. Nasledovalo podsazení pod jiný pár. Měl jsem obavy, že vejce budou neoplozené z výšše uvedených důvodů. Ale ejhle, 5 vajec, 5 oplozených. Podsadil jsem pod pár, který je u mě již 3ti sezónu, co hnízdo to mladý odchovaný bez problemů. Vylíhlo se 5 mladých, 4 dny je krmili a co zákon schvalnosti na to? Ano mladý venku vyhozené a mrtvé.
Tomu říkám zákon schvalnosti!! Ale myslím, že tohle asi zná každý. Čim víc člověk něco očekává, tím větší pravděpodobnost, že z toho nic nebude :whistle:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.460 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka