Diskuze o chovu

Chovná sezóna 2015-2016

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1200 od prochazkajan
Odpověděl prochazkajan pro téma Chovná sezóna 2015-2016
Zdravím chovatele, já se letos také nemám čím pochlubit. Sezónu jsem začal pozdě, mám většinou nově sestavené mladé páry, pozdě zasedaly a některé ještě ani nesedí. Odstavených mám 13 mladých a asi 15 vylétlých. Pokud páry ještě jednou zasednou tak bych jich mohl mít tak do 40 ks. Jedná se z 80% o žluté ptáky nebo pastely. Jak víte, u nás žádní kvalitní žlutí ptáci nejsou a nebo jen vzácně, tak i kvalita nebude nic moc. Ale je třeba to zkoušet, ne? HoP.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1201 od chocholousjiri
Tak taky prispeju se svoji troskou do mlyna. Ja jsem teprve v jedne tretine sezony a s bilanci 60 mladych ale doufam ze se dockam alespon dvojnasobku :-) Jinak odchovy se dari dobre jsem rad ze uz letos jsem udelal nejakej pokrok smerem kupredu ke kvalite hlavne kluci z Italie a z Nemecka se konecne pochlapily a dali mlade na kterych budu moct stavet dal hlavne prirodni ptaky. Dale uz se u me stava skoro tradici ze mam dve tretiny samic a poskrovnu samcu nevim nekdo by byl asi radsi :-) Letos jsem udelal take velke upravy v krmeni a zjevne i to prispelo k uspechu sezony.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1202 od limpouchvojtech
Zdar kolegové,já jsem taky v polovině sezony skore 6 párů - 39 odstavených mladých,většina žlutá,modrá,pastelová a štěpitelný na modrý. Přírodní 2 mladý páry od kterých jsem očekával slušný mladý měli všechno čistý. :( Jinak kvalita mladých- ;) snad tam něco na výstavy vybereme.V nejbliší době sestavím 3 přírodní mladý páry tak uvidíme jak to dopadne.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 4 měsíců zpět #1208 od piskorajosef
Odpověděl piskorajosef pro téma Chovná sezóna 2015-2016
Zdravím. Trochu to odlehčím. CHLAPEČKOVÉ. Omlouvám se, všichni brečíte, jen bráškové jsou spokojeni. Pěkné číslo, gratuluji. Výstavní třídy mám skoro hotové, koukejte makat, ať je všechny obsadíte. Je jich o něco víc. Obyčejně, když se naříká, dopadne to dobře.
Potřeboval bych nějaké krmiče pro lutino, je to boj. Kolik se toho podaří, to zjistím, až to dopeří. Ještě dlouhá cesta. Ať se daří. JP..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1211 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Chovná sezóna 2015-2016
Dobrý deň.

Začal som mierne neskôr, v októbri. Mám odstavených cca 25 mladých, vykrúžkovaných 50 krúžkov. Je to lepšie, ako v minulom roku. Mladé vyzerajú dobre, ale ako píše pán Piskora, uvidíme, keď to doperí. Ale bude z nich niečo.
Oplatilo sa mi zmeniť búdky z "L - kových" na klasické. podarilo sa mi znížiť neoplodnenosť prvej znášky.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
8 roků 3 měsíců zpět #1212 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma Chovná sezóna 2015-2016
Dobrý deň.

Niečo z tejto sezóny v hniezde.







JS
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.503 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka